Spoločnosť Apple si minulý rok uvedomila, že jej používatelia stále viac komunikujú z domu prostredníctvom videohovorov. A keďže chcela túto formu stretnutí posunúť po stránke kvality na úplne novú úroveň, predstavila technológiu Continuity Camera, ktorá je k dispozícii pre iOS 16 a macOS 13 Ventura. V praxi to funguje tak, že si behom niekoľkých sekúnd zo svojho iPhonu urobíte webkameru. Google to teraz okopíruje a pridá do Androidu 14. Téme sa venoval portál AndroidPolice.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme boli presnejší, konkurenčná spoločnosť pripravuje systém, ktorý bude fungovať veľmi podobným spôsobom, ako Continuity Camera no v jednej veci sa bude zásadne líšiť a objektívne môžeme skonštatovať, že to bude výrazne horšie. Na „ekosystém“ od Apple sa Android jednoducho nechytá.

Android 14 bude mať oproti iOS 16 výrazné obmedzenie 

Apple Continuity Camera
Zdroj: Apple

Zatiaľ čo spoločnosť Apple dokáže urobiť pripojenie čisto bezdrôtové, vďaka čomu sa všetko veľmi ľahko používa, Google sa bude spoliehať na klasické káblové pripojenie. Telefón teda budete musieť zapojiť do počítača.

Veľkou výhodou však bude, že do Androidu 14 nebudete musieť pre využívanie tejto funkcie inštalovať alebo nakupovať žiadnu aplikáciu od vývojárov tretích strán. Všetko bude fungovať veľmi jednoducho a zariadenie by ste mali nájsť ako webkameru v klasických USB pripojeniach.

Prečítajte si tiež  Na MacBooku Air môžete otvoriť všetky vstavané aplikácie súčasne bez jediného zaváhania.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -