Súčasná generácia iPhonov 15 sa stretáva s jedným problémom za druhým. Používatelia najnovších smartfónov od Apple hlásia početné sťažnosti týkajúce sa pripojenia Bluetooth. Dotknutí zákazníci majú ťažkosti s pripojením svojich iPhonov k starším zariadeniam Bluetooth, ako sú napríklad systémy v aute alebo bezdrôtové slúchadlá.

iPhone 15 má problém s Bluetooth pripojením

Problémy s Bluetooth pripojením sa objavujú prakticky už od spustenia výročnej aktualizácie iOS 17. Okrem komplikácií s Apple CarPlay sa vyskytujú aj problémy s klasickým pripojením k infotainmentu vo vozidle či k prenosným reproduktorom. Pozoruhodné je, že v mnohých prípadoch sa tento problém netýka starších modelov iPhonov.

Početné správy o problémoch s Bluetooth sa objavili najmä v októbri 2023, čo bolo len mesiac po uvedení modelov iPhone 15. Problémy pretrvávajú aj po viacerých aktualizáciách, pričom najnovšie správy pochádzajú od používateľov systému iOS 17.3.1.

iPhone 15 a iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Amanz (úprava redakcie)

Príčina problému nie je známa, no postihnutie sa týka celého modelového radu vrátane modelov Plus, Pro aj Pro Max. Niektorým ľuďom sa podarilo iPhone vymeniť, čo bol jediný spôsob, ako problém vyriešiť. Reštartovanie, resetovanie a iné bežné opravy u tých, ktorí majú problémy nezabrali.

Spoločnosť Apple sa zatiaľ ku komplexnejšiemu problému, ktorý sa má týkať výhradne modelov z radu iPhone 15 nevyjadrila. Je možné, že gigant z Cupertina niektoré z „Bluetooth bugov“ odstráni v nadchádzajúcej aktualizácii iOS 17.4. Zatiaľ však nie je známe, o aké opravy pôjde a či aj skutočne vyriešia problémy, ktoré používatelia hlásia.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S24 prekonal iPhone 15 v spokojnosti zákazníkov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -