Na svete poznáme v podstate dve konkurenčné mobilne platformy. Je to ako ináč iOS a Android. Samozrejme, existujú aj iné operačné systémy, ale ich rozšírenie je oproti spomínaným dvom minimálne.

Android prebehlíkovia milujú iPhone SE!

V oboch táboroch sa predsalen sem tam nájdu takí, ktorí prejdu z jedného brehu na druhý. Takmer väčšina prípadov prechádza z Androidu na iOS a iPhone SE je pre takýchto “prebehlíkov” ako stvorený.

- Reklama -

Povedzme si na rovinu, iPhone nie je ani zďaleka najlacnejšia záležitosť a nech je človek akokoľvek dobre finančne založený, niekedy jednoducho nie je ochotný za smartfón vyhodiť 700-1000€. Aj presne pre takýchto používateľov je tu iPhone SE. Ten je zameraný predovšetkým na základňu používateľov, ktorí hľadajú zariadenie do cca. 600€.

Všetky požiadavky náročnejšieho používateľa pritom spĺňa. Veď bodaj by aj nie. V podstate najlepší možný hardvér, aký Apple doteraz ponúkalo iba vo väčších modeloch 6S/6S Plus z neho dosť možno urobil najrýchlejší smartfón na svete.

Postaral sa o to najmä procesor Apple A9, koprocesor Apple M9 a tiež 2GB RAM. V spolupráci s menším displejom, ako má iPhone 6S vytvára ešte o čosi výkonnejšie zariadenie a keďže iPhone 6S bol do súčasnosti považovaný za najvýkonnejší smartfón planéty, očividne má z vlastných radov prekvapivého nástupcu.

Snímka obrazovky 2016-03-21 o 20.10.45

Tento nástupca ale po svojom väčšom bračekovi zdedil aj kvalitný 12mpx fotoaparát vrátane Live Photos či napríklad Selfie Blesku. Telefón je dokonca schopný natáčať 4K video a celý je zabalený v atraktívnom dizajne iPhonu 5S, ktorý bol predstavený ešte v roku 2013. Základná cena v USA začína na hodnote $399 za 16GB variant. U nás si prichystaj o čosi viac, kvôli dani. 

Tieto fakty sa očividne páčia aj používateľom Androidu. Podľa informácií, ktoré sa k nám vďaka agentúre Slice Intelligence dostali je až 16% budúcich majiteľov iPhonu SE práve bývalými majiteľmi nejakého smartfónu s Androidom. 35% majiteľov pritom tvorili zákazníci, ktorý v predchádzajúcich 2 rokoch vlastnili nejaký iPhone.

Len tak pre porovnanie, Apple malo pri minuloročnom modeli iPhone 6S približne len 10% Andorid prebehlíkov, pričom až 49% z majiteľov kupovalo v predošlých 2 rokoch nejaký iPhone. Uvidíme, ako to bude vyzerať pri iPhone 7, každopádne iPhone SE je skutočne úspešným modelom a to ešte ani poriadne nezačal jeho predaj. V grafoch uvidíš aj ďalšie zaujímavé informácie.

iPhone SE - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.