Jablkovej spoločnosti sa v poslednom mesiaci mimoriadne darí. Od začiatku predaja nových iPhonov sú to necelé 3 týždne a analytici sú veľmi pozitívny. Novinky používateľov dostatočne oslovili. Ming-Chi Kuo predpovedá, že iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka.

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka.

Pre Apple je každým rokom kľúčový predovšetkým záver roka. Aj preto celkom logicky sústredí tie najdôležitejšie konferencie na posledné tri mesiace. Je to sezóna, ktorá je zakončená Vianocami a počas, ktorej ľudia najviac nakupujú. Počas leta sa objavovali odhady odborníkov, že záver 2019 nebude moc úspešný. Hoci sme o vtedy budúcich iPhonoch (dnešných modeloch 11/11 Pro) vedeli prakticky všetko, nebol tu veľký predpoklad na úspech opäť recyklovaného iPhonu XS. Ako sa ale ukazuje, opak je v tomto prípade pravdou.

Najnovšie informácie pochádzajúce od prestížneho analytika Ming-Chi Kua naznačujú, že koniec roka bude úspešný. Podľa jeho dohadov to však nebude jediné silné obdobie. Apple sa vraj môže tešiť aj na začiatok roka 2020. Predaj tu neposilní len iPhone 11, ktorý je vo svete hitom. Príchod iPhonu SE 2 niekedy v treťom mesiaci môže Apple pozdvihnúť opäť o stupienok v predajoch vyššie. Presných údajov o predajoch sme nedočkali. Kuo je v tomto smere veľmi opatrný. To čo ale vieme je, že nárast by mal byť oproti minulému roku asi na úrovni 10%.

Pre Apple je tento údaj dôležitý. Práve v roku 2020 pripravuje “malú revolúciu” v podobe iPhonu 12/12 Pro. Tie majú priniesť nový dizajn, výkonné procesory a po prvý krát podporu 5G. Analytici očakávajú, že firma zaznamená práve v roku 2020 rekordné predaje. Podporiť ich môže ešte začiatkom roka práve iPhone SE 2.

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk

Posledný štvrťrok 2019 bude veľmi silný…

Posledné 3 mesiace roku 2019 budú ešte veľmi zaujímavé. Podľa odhadov analytika sa môžeme tešiť na tiež veľmi vysoké a pozitívne predaje. Najdrahší model 11 Pro/11 Pro Max by mal dosiahnuť úroveň 37-40 miliónov predaných zariadení. Je to teda podobné číslo ako predaje iPhonu XS/XS Max v roku 2018. To isté sa ale očakáva aj od iPhonu 11. Minulý rok sa Applu podarilo predať približne 25 miliónov iPhonov XR, čo predstavuje značný nárast. Pomohla zrejme o trochu nižšia cenovka a tiež fakt, že na iPhone XR sme minulý rok museli čakať o asi mesiac dlhšie. Modely 11/11 Pro sú dostupné už od polovice septembra…

Na druhú stranu ale netreba zabúdať ešte na fakt, že iPhone XR sa predáva aj dnes po boku iPhonu 11. Ešte nižšia cena a prijateľný hardvér môžu spôsobiť to, že aj tu sa budeme baviť o predaji niekoľkých miliónov kusoch. Na záver Apple ešte stále predáva iPhone 8. Rok 2019 asi nebude rekordným rokom ale bude aspoň veľmi úspešným rokom. Nasvedčuje tomu veľa predpokladov…

Máte v pláne kúpu nového zariadenia ešte tento rok alebo si to odkladáte na neskôr (prípadne čakáte na SE2 alebo až iPhone 12)? Podelte sa snami o svoje plány a názory v komentároch.

iPhone 11 a iPhone SE 2 sa postarajú o úspešný začiatok budúceho roka. - svetapple.sk

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here