Zdá sa, že zdravotná kríza a obmedzené dodávky niektorých komponentov v technologickom priemysle doľahli aj na spoločnosť Apple. Dostupnosť najnovších zariadení je, dá sa povedať, mizerná a dobré vyhliadky nemáme ani do budúcnosti. Čo je však horšie, nemá ich ani samotný výrobca s nahryznutým jablkom v logu.

Na oficiálnej internetovej stránke Apple.com sa objavilo upozornenie, ktoré nabáda ľudí aby nakupovali vianočné darčeky už teraz. Vyhnú sa tak problému, kedy nebudú k dispozícii niektoré produkty v určitých konfiguráciách či prevedeniach (týka sa to napríklad úložiska alebo farieb).

- Reklama -

Aj keď by sa mohlo zdať, že ide len o klasické „marketingové nabádanie“ pravda je zrejme niekde inde. Za prvé, podobné upozornenia Apple na svojich stránkach nepoužíva. Ide teda o premiéru.

Vianoce sa nezadržateľne blížia 

Ďalší dôvod je potom ten, že pri viacerých produktoch svieti nedostupnosť aj na niekoľko týždňov dopredu. No a keďže sú Vianoce v podstate už za jeden a pol mesiaca, ľudia by v tomto smere nemali strácať čas.

Prečítajte si tiež  Recenzia iPhone 13 mini: Kompaktný smartfón do každého vrecka

Najhoršie to bude zrejme s dostupnosťou nových iPhonov a MacBookov. Neskôr sa však môžu objaviť problémy aj pri AirPods, iPade či stolných Macoch. Výnimku netvorí ani vybrané príslušenstvo (napríklad handrička na utieranie displeja).

Dajte nám vedieť do komentára ako skoro pred Vianocami zvyknete nakupovať darčeky pre svojich blízkych. Sú to mesiace, týždne alebo dni? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.