Spoločnosť Apple sa dlhé roky snaží o to aby boli jej mobilné zariadenia v oblasti fotografie a videa na čo najvyššej úrovni. V roku 2021 preto svoj iPhone 13 a iPhone 13 Pro vybavila špeciálnym filmovým režimom (Cinematic Mode), ktorý dokáže vytvoriť efekt profesionálnej kamery.

iPhone 13 disponuje vo všetkých verziách dvoma alebo troma šošovkami fotoaparátu, ktoré zaznamenávajú obraz a následne pomocou extrémne výkonného procesora A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5nm procesom, dokážu vytvoriť vo videu výrazný bokeh efekt. Ten je podobný foteniu v portrétnom režime.

Príchod tejto technológie nepotešil iba bežných zákazníkov, ktorí môžu experimentovať a skúšať svoju kreativitu ale taktiež profesionálnych používateľov, ktorí napríklad na výlety alebo chvíľkové udalosti nemusia brať so sebou kameru a príslušenstvo za niekoľko tisíc eur. Na všetko im postačí „drobné“ zariadenie, ktoré majú vo vrecku.

No a hoci nám Apple Cinematic Mode odprezentovalo na niekoľkých vydarených videách, nás predsa len zaujíma ako s ním vedia pracovať skutoční používatelia (a nie marketingoví a reklamní špecialisti so státisícovými rozpočtami).

Práca, o ktorú sa postarali členovia Apple komunity 

Preto sme našli niekoľko komunitných videí, ktoré ukazujú schopnosti nielen filmového režimu ale aj kamerovej technológie v iPhone 13 ako takej.

Prečítajte si tiež  Recenzia DJi OM5 – vylepšenie (takmer) dokonalého? Porovnanie s OM4 SE a Moza Mini MX

Všimnite si napríklad zachytávanie detailov, presnosť farieb (ktoré však mohli byť upravené v postprodukcii) ale taktiež vynikajúcu stabilizáciu, o ktorú sa stará technológia Sensor Shift – stabilizácia posuvu senzora.

Musíme povedať, že ak je niekto talentovaný a skúsený, vôbec nepotrebuje drahú kameru aby natočil nádherný krátky film. Pozrite si niekoľko videí pod týmto odstavcom a napíšte nám do komentára čo na ne hovoríte vy. Sme zvedaví na vaše reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here