Je zrejmé, že svetová kríza zďaleka nie je na svojom konci. Hlavný dodávateľ spoločnosti Apple Foxconn prehlásil, že očakáva nedostatok polovodičov aj v druhej polovici budúceho roka. Zariadenia budú teda ťažšie dostupné.

Informácie citoval prestížny magazín The Wall Street Journal, ktorý sa pravidelne venuje ekonomickým témam. Vo svojom texte tiež spomína, že Apple sa v roku 2021 držalo celkom dobre, no nedostatok čipov ho predsa len zasiahol v priebehu septembra.

- Reklama -

No a keďže chýbajú komponenty a navyše v niektorých krajinách nepomáha už tak ťažkej situácii ani zdravotná kríza kvôli ochoreniu COVID-19, dnes pri niektorých čerstvo predstavených produktoch svieti doba dodania aj 2-3 týždne a pred Vianocami sa to bude už iba zhoršovať.

Miliardové straty 

Spoločnosť Apple dokonca uviedla pred svojimi investormi, že v priebehu uplynulého štvrťroka ju nedostatok komponentov stál približne 6 miliárd dolárov. A aj keď niektoré správy uvádzajú, že sa situácia zlepšuje stále je na tom veľmi zle.

Prečítajte si tiež  GTA Trilogy je technická katastrofa. Hráči sa sťažujú na obrovské množstvo chýb a nedostatkov

Lepšiu dostupnosť majú zákazníci začať pociťovať až v priebehu januára 2022. Obdobie po Vianociach má byť pokojnejšie hoci mnoho ľudí bude dobiehať nákup zariadení, ktoré nestihli získať pod vianočný stromček pretože v roku 2021 skrátka neboli naskladnené.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.