Nie je žiadnym tajomstvom, že hoci Apple predstavilo fantastický smartfón, o ktorý je po celom svete záujem, jeho výroba je dosť problematická. Jablková spoločnosť taktiež narazila na krízu spojenú s polovodičmi, ktorá obkľúčila celý technologický priemysel.

Používatelia to mohli pocítiť už niekoľko hodín po spustení predobjednávok na iPhone 13. Prakticky pri všetkých pamäťových verziách a farebných prevedeniach sa postupne začali predlžovať dodacie lehoty. Firma skrátka nemala dostatočné skladové zásoby, pretože jej chýbali komponenty na výrobu.

Našťastie však analytická spoločnosť DigiTimes, ktorá má veľmi dobré kontakty v dodávateľských reťazcoch zistila, že situácia je zo dňa na deň lepšia.

Vianočné obdobie bude náročné 

Výrobcom sa podľa všetkého podarilo zmierniť nedostatky určitých komponentov, čo umožnilo urýchliť výrobu iPhonu 13 vo všetkých fabrikách. Partneri dodávateľského reťazca spoločnosti Apple si začínajú všímať, že rozdiel medzi dopytom po iPhone 13 a jeho ponukou sa postupne znižuje.

Prečítajte si tiež  Za prvý iPhone (X) s USB-C chce kupec zaplatiť až 100 000 $!

Pomohla tomu najmä rýchlejšia výroba dosiek s integrovanými obvodmi, ktorá predtým robila problémy. No a hoci je správa viac než povzbudivá, zďaleka to neznamená, že zákazníci majú vyhraté.

Spoločnosť Apple dnes totiž na stránku pridala oznam aby ľudia produkty objednávali čo najskôr ináč sa môže stať, že im nedorazia pod vianočný stromček včas. A to by mohla byť škoda keď chce niekto potešiť svojich najbližších.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -