Premárnili v Rackstar Games obrovskú príležitosť na úspešný comeback tých najlegendárnejších hier z minulosti? Prvé ohlasy komunity fanúšikov naznačujú, že žiaľ áno.

Pokiaľ ste nás čítali v uplynulých dňoch, určite vám neuniklo, že 11. novembra vyšlo GTA Trilogy, čo je vlastne remaster troch hier – GTA: III, GTA: Vice City, GTA: San Andreas.

Autori sľubovali lepší herný zážitok vďaka prepracovanej grafike, fyzike a mnohým iným detailom. Spomenúť môžeme napríklad dlhšie vykresľovanie, zaujímavejšie svetelné efekty či realisticky pôsobiacu vodu.

To, že pôjde o úspešný návrat naznačovala aj cena. Tá je stanovená na sumu 59,99 € za všetky tri hry dokopy, pričom individuálny nákup jednotlivých hier nie je možný. Keď už si štúdio pýta takéto peniaze za 15 – 20 ročné hry, pravdepodobne má na to dôvod. Alebo nie?

Ako sa ukázalo, Rackstar Games svoju robotu evidentne dosť odflákli a hráči sú presvedčení, že remaster v tejto podobe mal prísť maximálne zadarmo.

Áno, prostredie je síce pekné a pôsobí modernejšie no na strane druhej všetko kazí príliš veľké množstvo chýb a bugov. Objavujú sa dokonca aj komentáre o tom, že klasické GTA s módmi je lepšie ako remaster.

GTA Trilogy je technická katastrofa

Hru sme vyskúšali už aj my v redakcii a musíme povedať, že vyššie spomenuté sťažnosti nie sú vôbec prehnané. Pokiaľ napríklad prší, jednotlivé kvapky dažďa sú natoľko výrazné, že človek v podstate nič iné nevidí a GTA Trilogy sa stáva nehrateľné.

To však zďaleka nie je všetko. Stretli sme sa aj s prepadávaním pod herný svet skrz niektoré textúry či s tvárami postáv, ktoré pôsobili akoby ich niekto rozmixoval. Deformácia tiel nie taktiež ničím nezvyčajným a v určitých situáciach musíte hry vypnúť a zapnúť aby fungovali tak ako sa očakáva.

Zabudnúť nemôžeme ani na nelogické správanie sa niektorých automobilov, ktoré do vás buď úplne bezdôvodne búrajú alebo prekvapivo poletujú po mape.

Prečítajte si tiež  Ako bude vyzerať GTA Trilogy na iOS alebo Androide? Pravdepodobne takto

Ostatní hráči tiež objavili množstvo nevydarených textúr, ktorých drvivá väčšina nebola nahradená novými ale autori použili umelú inteligenciu na to aby vylepšila tie staré.

To by možno nebol taký problém, keby práve staré textúry neboli samé o sebe tak nekvalitné, že sa v hre objavujú rôzne preklepy a chyby (najmä pri texte).

Poslednou kvapkou sú potom cut-scény, kde sa často objavujú javy, ktoré tu vôbec nemajú byť. Reakciou na tento nevydarený štart je aj video s názvom GTA: DE (Cyberpunk Edition). Pozrieť si ho môžete pod hlavným textom článku.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste už GTA: Trilogy vyskúšali aj vy a ak áno, ako ste s hrami boli spokojní. Sme zvedaví na vaše postrehy a názory.

https://www.youtube.com/watch?v=40wnwe3NO7E

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.