Podľa poslednej správy od DigiTimes plánuje spoločnosť Apple obrovské objednávky AMOLED displejov v nasledujúcich mesiacoch. Týmto panelmi budú vybavené všetky modely iPhonu 13, ktoré sa ukážu už v septembri 2021.

iPhone 13 Pro

Celkové zastúpenie AMOLED v smartfónoch od Apple má predstavovať viac než 80 %. V súčasnej dobe sa stále predávajú napríklad iPhone 11, iPhone XR alebo iPhone SE 2. generácie, ktoré ešte využívajú menej sofistikované LCD panely.

V absolútnych číslach sa podľa výskumnej spoločnosti Omdia bavíme o rekordných objednávkach, ktoré prekonajú aj tých najväčších hráčov na trhu. Zatiaľ čo v roku 2020 Apple zakúpilo cca 114,5 milióna AMOLED displejov pre zostavu iPhone 12, v roku 2021 to má byť cez 169 miliónov AMOLED displejov.

Viac ako Samsung 

Ak by sme sa pozreli na konkurenčný Samsung, ten v roku 2020 objednal, respektíve vyrobil, cca 152,3 miliónov AMOLED panelov a tento rok to bude cez 157 miliónov jednotiek. No a aj keď táto firma už nebude najväčším nakupujúcim, pre Apple zostane naďalej najväčším dodávateľom.

iPhone 13 ProSamsung má dodať cca 110 miliónov displejov pre iPhone 13, zatiaľ čo LG zvyšných 50-60 miliónov kusov. Apple sa pochopiteľne snaží diverzifikovať výrobný proces, avšak v tejto oblasti nemá na výber.

Minulý rok sa do svojho dodávateľského reťazca pokúšalo zaradiť aj čínsku spoločnosť BOE, no tá po niekoľkých zlyhaniach nemohla vyrábať zobrazovacie jednotky pre iPhone, pretože nesplnila prísne štandardy.

Na záver musíme spomenúť, že iPhone 13 dostane okrem špičkového rozlíšenia, presných farieb a vysokého kontrastného pomeru aj 120 Hz zobrazovaciu frekvenciu či funkciu Always-on. Tieto benefity budú ale zrejme dostupné len pre drahšie prevedenia 13 Pro a 13 Pro Max. Nechajme sa prekvapiť.

 

 

 

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, vďaka ktorej sa výrazne predĺži výdž batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.