BOE môže byť hlavným dodávateľom OLED displejov pre iPhone 12S

Známy tchajwanský portál Economic Daily News dnes zverejnil správu, v ktorej nás informuje o očakávaných zmenách v dodávateľskom reťazci iPhonu 12S. Podľa jeho zistení môže byť hlavným výrobcom OLED panelov čínska spoločnosť BOE, ktorá mala v nedávnej minulosti viacero problémov pri schvaľovaní samotným Apple.

 

Mnohé správy ešte minulý rok naznačovali, že BOE bude súčasťou dodávateľského reťazca iPhonu 12 (ako doplnkový výrobca). Ako sa však neskôr ukázalo, firma nedokázala splniť prísne podmienky a štandardy Apple a tak prišla o zákazku. Technologický gigant si ju ale neskôr predsa len najal na výrobu displejov pre malé množstvá iPhonu 12 (pravdepodobne repasovaných kusov).

V súčasnosti sa o hlavnú produkciu OLED panelov pre iPhone 12 stará juhokórejský gigant Samsung, ktorý v menšej miere dopĺňa LG. Apple chce však celý proces oveľa viac diverzifikovať a preto dá BOE ďalšiu šancu.

Čínsky výrobca mal začať spolupracovať so spoločnosťou General Interface Solution, ktorá by mohla pomôcť s riešením problémov. Sama má dlhoročné skúsenosti s výrobou OLED displejov.

Ak by išlo všetko podľa plánu, BOE by napokon nemuselo byť len doplnkovým výrobcom, no mohlo by rovno prevziať štafetu po Samsungu – ako hlavný dodávateľ. Apple by v tomto prípade profitovalo najmä vďaka nižšej cene, ktorú sú v Číne schopní ponúknuť. Uvidíme, ako to dopadne v praxi.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Prečítajte si tiež  Legendárny iPod Shuffle hlási nečakaný návrat...ako spona do vlasov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.