Ak ste vynechali minuloročný iPhone 12, prípadne plánujete prejsť až na jeho nástupcu, iPhone 13, máme pre vás dobré správy. Technologickému gigantovi sa zatiaľ darí dodržiavať termíny, a tak nebude musieť čakať na procesory, kvôli ktorým sa iPhone 12 posunul zo septembra až na október 2020.

iPhone 13

Ako uviedla analytická spoločnosť DigiTimes, Apple zahájilo výrobu čipu A15 Bionic, ktorý by mohol byť súčasťou aj niektorých dostupnejších iPadov. Ide o 5nm/5nm+ výrobný proces, o ktorý sa stará jeden z najväčších dodávateľov spoločnosti Apple, TSMC.

V rámci produkcie sa zatiaľ neobjavujú žiadne zásadné komplikácie a vyzerá to tak, že ju neohrozí ani aktuálna kríza v oblasti polovodičov. Tá by sa žiaľ mohla dotknúť počítačov Mac a niektorých iPadov. Situáciu podrobne sledujeme.

Hodí sa tiež doplniť, že v najvyššom prevedení dostane iPhone 13 napríklad prepracované a väčšie fotoaparáty, menší výrez pre Face ID, výkonnejší hardvér, o niečo hrubšie telo, 120 Hz LTPO Always-on displej či väčšu batériu.

iPhone 13 alebo iPhone 12S?

Úniky sa objavujú každý deň, pričom ich autori spomínajú rôzne názvy zariadenia. Častejšie sa stretávame s pojmom iPhone 13, avšak z času na čas leakeri hovoria aj o iPhone 12S.

Z tohto môžeme usúdiť, že samotné Apple ešte nemá úplne jasno v tom, ako bude zariadenie vo finále nazývať – no v našej redakcii sa prikláňame k “S”-kovému názvu. Viac nám prezradí až čas.

Napíšte nám do komentára, ktorý názov by ste preferovali vy.

Prečítajte si tiež  Toto je odhadovaný výkon čipu M1X. Apple pôjde zrejme do extrémov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.