Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby svojim zákazníkom zjednodušila nákup relatívne drahých zariadení. Už od roku 2022 sa hovorí o tom, že finančné oddelenie spoločnosti pripravuje nový model nákupu zariadenia, ktorý nebude postavený na klasickom predaji alebo splátkach ale na predplatnom. Na trh by sa mal podľa portálu AppleInsider dostať neskôr v tomto roku.

Samotné informácie sa opierajú o tvrdenia známeho leakera Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý má v spoločnosti Apple veľmi dobré kontakty. Ten tvrdí, že firma chcela nový systém predplatného spustiť už v priebehu minulého roka, avšak sama nečakala, aké to bude vo finále komplikované. Čiastočne je to spôsobené aj tým, že pre spustenie projektu je potrebné dokončiť špeciálnu platformu „Project Breakout“, ktorá bude zahŕňať kontroly, schvaľovanie a tiež históriu transakcií u používateľov. Tieto veci zvyčajne za firmu riešia partneri z oblasti finančných služieb a bankového sektora. Apple sa chce spoliehať ale samé na seba.

Akonáhle bude teda všetko pripravené, Apple začne ponúkať iPhone nie len za klasické predajné ceny ale aj v špeciálnom režime predplatného. Zo začiatku by to malo platiť pre iPhone 13 (2021) a iPhone 14 (2022) a neskôr sa budú pridávať ďašie modely.

iPhone za predplatné môže byť veľmi výhodný 

iPhone 14
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / Victor Abarca (úprava redakcie)

Je zaujímavé, že cieľom spoločnosti Apple nie je rozrátať celú cenu zariadenia na 12 alebo 24 mesiacov s tým, že po konci splatnosti zariadenie používateľovi zostane, alebo si ho bude môcť výhodne odkúpiť.

Technologický gigant chce práve v tomto smere nastaviť ceny, ktoré budú závisieť od konkrétneho zariadenia a prevedenia. Predplatné na iPhone tak môže byť vo finále výhodnejšie, ako jeho dlhodobý nákup na splátky, pokiaľ budete tejto platforme verní. Každý rok si budete môcť zobrať nový model a ten starý Apple ešte veľmi dobre predá ako repasovaný.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Pochopiteľne, niečo podobné bude zo začiatku fungovať predovšetkým v USA a možno niekoľkých ďalších krajinách, kde má Apple vybudovanú svoju predajnú sieť a pobočky Apple Store. Na Slovensku takýto model predplatného priamo od výrobcu neočakávajte. Dobrou správou ale je, že ho tu už dnes ponúkajú rôzne e-shopy (podľa vlastných pravidiel a podmienkok).

Prečítajte si tiež  Fiat CEO hovorí, že Apple plánuje "zásah" pre autá

Na záver ešte doplníme, že iPhone 13 výrazne zlacnel a kúpite ho už od 695 €. Pokiaľ máte záujem o novší model iPhone 14, pripravte si 788 €. V oboch prípadoch ušetríte stovky eur.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -