Väčší objem výroby

Pandémia koronavírusu skomplikovala plány celému technologickému priemyslu. Dodávateľské reťazce meškajú, zariadení je nedostatok a u zákazníkov sa prejavuje nervozita. Tim Cook nedávno prisľúbil, že sa všetko už v skorej budúcnosti zlepší. Pomôcť by mal ďalší producent, ktorý by do svojho portfólia zakomponoval aj smartfóny.

Spoločnosť Luxshare (dnes vyrába AirPods) by mala podľa analytika Ming-Chi Kuo zostavovať predovšetkým staršie iPhony. Týmto spôsobom by sa ale uvolnili kapacity u iných, preverených producentov (ktorí to dnes majú na starosti).

- Reklama -

Apple diverzifikuje výrobu, vďaka čomu získava lepšie postavenie na trhu. Tak isto sa môže spoľahnúť, že ak jeden výrobca nečakane „vypadne“ (napríklad vplyvom pandémie), inde to môže bežať na 110%.

Analytická spoločnosť Nikkei dokonca prichádza s informáciou, že Luxshare už „študuje“ produkciu iPhonu 12 mini.

Pod svoje krídla vezme cca 20% všetkých objednávok, čo môže byť dokonalá skúška ohňom. Pokiaľ sa preukáže bezchybnosť výroby a príkladná disciplína, z malej spoločnosti bude obrovský hráč na trhu. Nechajme sa prekvapiť.

Pochopiteľne, v tomto smere to nebude až také ľahké. Apple si potrpí na kvalite výroby a dodržiavanie prísnych štandardov. Ak budú problémy so starými iPhonmi, prípadne neskôr s iPhonom 12 mini, Luxshare bude pokračovať len vo výrobe slúchadiel AirPods. To ale nikto z kompetentných nechce.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.