Väčší objem výroby

Pandémia koronavírusu skomplikovala plány celému technologickému priemyslu. Dodávateľské reťazce meškajú, zariadení je nedostatok a u zákazníkov sa prejavuje nervozita. Tim Cook nedávno prisľúbil, že sa všetko už v skorej budúcnosti zlepší. Pomôcť by mal ďalší producent, ktorý by do svojho portfólia zakomponoval aj smartfóny.

Spoločnosť Luxshare (dnes vyrába AirPods) by mala podľa analytika Ming-Chi Kuo zostavovať predovšetkým staršie iPhony. Týmto spôsobom by sa ale uvolnili kapacity u iných, preverených producentov (ktorí to dnes majú na starosti).

Apple diverzifikuje výrobu, vďaka čomu získava lepšie postavenie na trhu. Tak isto sa môže spoľahnúť, že ak jeden výrobca nečakane „vypadne“ (napríklad vplyvom pandémie), inde to môže bežať na 110%.

Analytická spoločnosť Nikkei dokonca prichádza s informáciou, že Luxshare už „študuje“ produkciu iPhonu 12 mini.

Pod svoje krídla vezme cca 20% všetkých objednávok, čo môže byť dokonalá skúška ohňom. Pokiaľ sa preukáže bezchybnosť výroby a príkladná disciplína, z malej spoločnosti bude obrovský hráč na trhu. Nechajme sa prekvapiť.

Pochopiteľne, v tomto smere to nebude až také ľahké. Apple si potrpí na kvalite výroby a dodržiavanie prísnych štandardov. Ak budú problémy so starými iPhonmi, prípadne neskôr s iPhonom 12 mini, Luxshare bude pokračovať len vo výrobe slúchadiel AirPods. To ale nikto z kompetentných nechce.

Prečítajte si tiež  Pozrite si záznam zo včerajšej Keynote na YouTube.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.