Spoločnosť Apple je vo svete známa ako synonymum kvalitných, no zato pekne drahých produktov. Technologický gigant si vie skrátka za svoje zariadenia nechať zaplatiť a výnimkou nie je ani najdostupnejší smartfón v ponuke.

Tim Cook: "iPhone SE 2 je rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny".
Tim Cook: „iPhone SE 2 je rýchlejší ako najrýchlejšie Android smartfóny“.

iPhone SE sa predáva ako teplé rožky, hoci jeho platforma pochádza z roku 2017 (iPhone 8) a nadväzuje na ešte starší model – iPhone 6 z roku 2014.

- Reklama -

Čo je ale ešte zaujímavejšie, telefón vôbec nie je lacný aj keď v porovnaní s ostatnými iPhonmi je jeho nákup veľmi výhodný. Za základnú verziu v USA zaplatíte okolo 399 $. Konkurencia s Androidom vám po hardvérovej stránke prinesie za tieto peniaze omnoho viac.

iPhone SE môže byť najlacnejší 5G smartfón na trhu

V Cupertine samozrejme vedia, že ak chcú udržať iPhone SE ešte niekoľko rokov pri živote, budú musieť konať. Začiatkom roka 2022 preto chystajú veľký upgrade, pri ktorom sa zachová dizajn, no zmení sa procesor (samozrejme za lepší) a taktiež sa dnu dostane 5G modem. O jeho vývoj sa zrejme postará samotné Apple.

Čo hovoria na iPhone SE 2. generácie fanúšikovia Androidu?Čo je však ešte dôležitejšie, uvedený krok môže viesť k paradoxu, kedy bude mať Apple v ponuke ten najlacnejší 5G smartfón na trhu. V súčasnosti túto pozíciu zastupuje Google Pixel 4a, štartujúci na cene 499 $.

Apple by však cenu meniť nemalo a tak bude modernizovaný iPhone SE 2. generácie začínať na 399 $ za základnú, 64 GB verziu.

Nie je isté, či to bude platiť aj pre slovenský trh

iPhone SE 2. generácieV tejto súvislosti ale musíme spomenúť aj menej pozitívnu správu, že samotný cenový rozdiel sa nemusí týkať slovenského trhu. Ako iste viete, zatiaľ čo Google Pixel 4a stojí v zahraničí uvedených 499 $, u nás sa jeho cena po prepočte pohybuje na hranici 409 €.

iPhone SE je síce v USA lacnejší a stojí iba 399 $, no na Slovensku začína na úrovni 479 €. Apple si na rozdiel od Google a iných technologických spoločností do finálnej „európskej“ ceny pripočítava aj clo, DPH, aktuálny kurz či povinnosť poskytovať dvojročnú záručnú dobu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.