Začiatkom tohto roka sa hovorilo, že Apple plánuje predstaviť väčšiu verziu iPhonu SE, ktorá by sa predávala po boku 4,7″ modelu. Technologický gigant vraj od podobných plánov zatiaľ upustil. Zrealizovať ich chce však čiastočne začiatkom roka 2022.

O najnovšie fámy sa postaral svetoznámy „Apple analytik“ Ming-Chi Kuo (s presnosťou 76,6%), ktorý zverejnil rozsiahlu správu určenú pre investorov. V nej sa venoval budúcemu smerovaniu spoločnosti Apple, pričom spomenul aj iPhone SE tretej generácie.

Z budúceho iPhonu SE budete sklamaní

iPhone SE 2. generácie

Ako sme už naznačili vyššie, toto zariadenie malo mať pôvodne iný dizajn, než súčasný model. Počítalo sa, že dostane väčší, 6,1″ LCD displej a tvary pripomínajúce iPhone XR alebo iPhone 11. Išlo by o zaujímavú alternatívu, ktorá by sa predávala po boku 4,7″ verzie, vychádzajúcej z iPhonu 8.

Kuo ale tvrdí, že v Cupertine majú celkom inú víziu. Začiatkom roka 2022 uvidíme iPhone SE s rýchlejším procesorom (pravdepodobne A14 Bionic) a taktiež podporou pripojenia ku 5G sieti. S tým súvisí aj nutnosť zväčšenia akumulátora.

Zariadenie má ale nanešťastie vychádzať z rovnakej koncepcie ako jeho predchodca. Ani v roku 2022 sa teda nedočkáme takého iPhonu SE, aký by si mnohí priali. Pôjde len o upgrade aktuálnej generácie, ktorá sa stále dobre predáva.

Väčší zlom má priniesť až rok 2023, kedy Apple prepracuje aj dizajn. Jeho vzorom bude buď iPhone XR, iPhone 11 alebo v lepšom prípade iPhone 12 mini.

iPhone SE 3. generácie v podaní svetapple.skNapíšte nám do komentára, či vám bude stačiť v prípade iPhonu SE na budúci rok len výkonnejší čip a rýchlejšie internetové pripojenie. Náš odhad hovorí, že sa ukáže už v marci. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Prečítajte si tiež  Samsung si robí srandu z Apple. Aj majitelia iPhonov si môžu vyskúšať, aké je to mať skladací smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.