Je známe, že veľa používateľov operačného systému Android nemá príliš v láske iOS od Apple. Paradoxom ale je, že obrovské množstvo ľudí si už minimálne vyskúšalo svoj systém prispôsobiť tak, aby ich Samsung, Xiaomi alebo Oppo vyzeralo po softvérovej stránke rovnako ako iPhone. Vychádza to z nových informácií a dát, ktoré nám prezradil portál Cultofmac.

Zahraničné médium zdôrazňuje, že v súčasnosti má iPhone v USA až 55 % zastúpenie, pričom Android drží zvyšok. Je však prekvapivé, že až 88 % mladistvých v krajine používa iOS a len 12 % Android. Z toho nám vychádza, že spoločnosť Apple je čoraz populárnejšia medzi mladými a tí v budúcnosti budú prechádzať na Android iba veľmi ťažko.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Možno, že ste to ani netušili, no na platformu Android si môžete stiahnuť prostredníctvom internetového obchodu Google Play aplikácie, ktoré vám pomôžu upraviť vzhľad operačného systému. A ak ste si mysleli, že niečo podobné nikto nevyskúša, boli ste na omyle. Stiahnutia už prekročili počet sto miliónov.

Aplikácie, ktoré premenia Android na iOS 

iPhone android ios
Zdroj: Macrumors

Jednou z apiek, o ktorých sme písali vyššie, je aj Launcher iOS 16, ktorý podľa vývojárov prináša používateľom Androidu úplne nový štandard. Aplikácia je tak populárna, že si ju od uvedenia na trh stihlo nainštalovať už viac ako 50 miliónov ľudí z celého sveta. Asi netreba dodávať, že jej pomohla aj možnosť bezplatného stiahnutia.

Druhou rovnako sťahovanou apkou je potom veľmi podobná alternatíva, ktorá nesie názov Phone 13 Launcher. Takisto ju nájdete v Google Play a takisto je úplne zadarmo.

Softvér sa zameriava na zmenu vizuálu domovskej a uzamknutej obrazovky, no taktiež mení vzhľad ovládacieho centra či dokonca aplikácií.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Ide tak o najjednoduchšiu cestu, ako sa môžete dostať ku iOS, keď vlastníte Android. Stále to však bude iba „na oko“. Dajte nám vedieť do komentára, či ste už niekedy niečo podobné vyskúšali aj vy, a ak áno, ako vám to fungovalo. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -