Septembrová konferencia Wonderlust je za nami čo znamená, že internetový priestor sa plní informáciami o nových Apple zariadeniach. Hlavnými hviezdami eventu sa stali nové jablkové smartfóny, ktoré sa prvýkrát ukazujú na reálnych fotkách a videách.

Apple sa držalo trendu, ktorý nastavil ešte minulý rok a preto sme sa dočkali predstavenia štvorice modelov. V ponuke sú dve štandardné verzie iPhone 15 a iPhone 15 Plus a dva prémiové modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Tie sa medzi sebou nelíšia len technológiami, ale aj cenou. Príjemným prekvapením v tejto súvislosti je, že iPhone 15 je na Slovensku lacnejší, ako minuloročný iPhone 14. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čo hovoria novinári na nový iPhone 15 Pro / Pro Max? 

Ako tomu už býva zvykom, po prezentácii mali novinári možnosť vyskúšať si nové smartfóny na vlastnej koži. Jedným z prvých testerov bol aj Dan Barbera z portálu MacRumors, ktorý sa priamo z Apple Parku podelil o prvé dojmy z nového lineupu iPhone 15.

iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors
iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors

Prémiové modely iPhone 15 Pro / Pro Max sú vyrobené z ľahkého titánu a majú zaoblené hrany, ktoré sa príjemne držia v ruke. Displej je väčší ako v prípade minuloročného modelu, o čo sa postarali tenšie rámčeky okolo obrazovky.

Namiesto prepínača tichého režimu tu nájdeme tlačidlo Action Button, ktoré je možné nakonfigurovať podľa vlastných preferencií.

iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors

iPhone 15 Pro Max disponuje fotoaparátom s 5x zoomom a pri 120 mm ohniskovej vzdialenosti dokáže robiť úžasné portréty. Na oboch modeloch Pro sa dá meniť vzdialenosť hlavného fotoaparátu jednoduchým prepínaním. Môžete si vybrať medzi 24 mm, 28 mm alebo 35 mm. Túto funkciu ocenia aj náročnejší nadšenci fotografovania.

iPhone 15 / 15 Plus sa priblížil prémiovým modelom

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že dvojica štandardných modelov sa od minulého roku veľmi nezmenila, opak je pravdou. Najväčším rozdielom je pridanie interaktívneho Dynamic Islandu na vrchu obrazovky, čím sa základné verzie oveľa viac podobajú modelom Pro.

Zariadenia prešli v prvom rade miernou zmenou dizajnu. Stále si zachovali elegantné tvary, no v rohoch dostali jemné zaoblenie, čo má dopomôcť k celkovo lepšej ergonómii používania. Ako materiál tu spoločnosť Apple opäť použila odolný hliník, na ktorý sme zvyknutí aj z ostatných rokov.

iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors
iPhone 15 hands on
Zdroj: MacRumors

Pribudla aj nová zadná strana z matného skla s farbou infúzovanou priamo do materiálu. Vďaka tejto vychytávke pôsobí iPhone 15 viac prémiovo a uhladene. Farby sú viac pastelové a prirodzenejšie ako v prípade minulej generácie jablkových smartfónov.

Kľúčovou novinkou v dizajne aj spôsobe používania zariadenia je nový USB-C port, ktorý raz a navždy nahradil Lighnting port. Táto inovácia sa týka všetkých štyroch modelov z radu iPhone 15, presne ako sa predpokladalo.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Prečítajte si tiež  Toto je iPhone 15 Pro / 15 Pro Max oficiálne: Postavilo Apple najlepší smartfón na svete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -