Pred malou chvíľou sme na našom webe uverejnili článok s informáciami o zdražení iPadu Pro 2021, o ktoré sa postarali prestížni analytici Daniel Ives a Strecker Backe zo spoločnosti Wedbush. Tí tak isto tvrdia, že na aprílovej Keynote uvidíme o jeden iPad viac v porovnaní s tým, čo sme pôvodne očakávali.

No a ak sa už neviete dočkať odpovede, o ktorom modeli hovoríme, nebudeme vás ďalej napínať. Apple zrejme vylepší najlacnejší a najdostupnejší iPad, ktorý môže dostať upravený, tenší dizajn a tak isto väčší displej.

- Reklama -

iPad 9. generácie a očakávané vylepšenia

Zariadenie by sa malo inšpirovať vyradeným iPadom Air 3. generácie, pričom aktuálnu 10,2″ uhlopriečku zrejme vystrieda až 10,5″ laminovaná zobrazovacia jednotka. Na prvý pohľad si túto zmenu možno ani nevšimnete, no v praxi pôjde o výrazný rozdiel.

Aby toho ale nebolo málo, v Cupertine zrejme zapracujú aj na výkone. Hoci súčasný iPad 8. generácie, ktorého recenziu nájdete na tomto odkaze, ponúka stále slušný čip A12 Bionic (z iPhonu XS), jeho nástupca môže mať modernejšiu verziu A13 Bionic, ktorú poznáme napríklad z iPhonu 11.

Pretože sa bude jednať stále o základný a dostupný model, zákazníci sa podľa analytikov nemusia obávať žiadneho zdražovania. Zariadenie bude začínať na rovnakej čiastke ako dnes, čo znamená, že za 32 GB verziu zaplatíte približne 379€.

Do komentára nám napíšte, či sa na nový základný iPad tešíte. Za nás sa môže jednať paradoxne o jedno z najdôležitejších predstavení zajtrajšieho dňa, nakoľko tento tablet sa dlhodobo označuje za najpredávanejší v ponuke.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.