Spoločnosť Apple už zajtra vydá ďalšiu generáciu mobilného operačného systému pre všetkých používateľov, pričom táto udalosť je najmä pre zarytých fanúšikov technologického giganta veľmi dôležitá.

Novinka s označením iOS 16 ponúka množstvo vylepšení, ktoré jej predchodca nemal k dispozícii. A aj keď nebude podporovať rovnaké zariadenia a na starších iPhonoch nespustíte niektoré moderné funkcie, stále sa je na čo tešiť.

To, čo ste však možno nevedeli je, že Apple na svojej konferencii WWDC 2022 propagovalo aj funkcie, ktoré nebudú hneď po uvedení na trh k dispozícii. Vybrali sme 9 najdôležitejších a zhrnuli ich nižšie. Ak ste sa na ne tešili, počkať si musíte ešte niekoľko mesiacov. Firma ich sprístupní pravdepodobne do konca tohto roka.

Toto je 9 funkcií iOS 16, ktoré nebudú zajtra dostupné

ios 16 iPhone 13
Unsplash / Jeremy Bezanger (úprava redakcie)

1. Živé aktivity: Stačí sa pozrieť na uzamknutú obrazovku a sledovať aktivity, ktoré sa dejú v reálnom čase, ako napríklad športový zápas alebo čakanie na vodiča Uberu. Túto funkciu môžu využívať aj vývojári aplikácií tretích strán, ktorým Apple sprístupnilo špeciálne API pre živé aktivity.

2. Podpora služby Game Center v SharePlay: Hry, ktoré ponúkajú podporu Game Center pre viacerých hráčov, majú integráciu technológie SharePlay. Tituly si môžete automaticky zahrať so svojimi priateľmi počas Face Time hovoru.

3. Integrácia kontaktov Game Center: Kontakty zobrazujú profily vašich priateľov v službe Game Center. Kliknutím na ne zistíte, čo práve hrajú a aké je ich skóre.

4. Podpora Matter: Nový štandard pripojenia inteligentnej domácnosti, ktorý umožňuje kompatibilnému príslušenstvu bezproblémovo spolupracovať na rôznych platformách. Matter umožňuje používateľom vybrať si z ešte väčšieho počtu kompatibilných inteligentných domácich doplnkov a ovládať ich pomocou aplikácie Home a Siri.

5. Aktualizovaná architektúra aplikácie Home: Apple prepracovalo aplikáciu Home, vylepšilo jej schopnosti a zvýšilo efektivitu. Pokiaľ máte v domácnosti veľké množstvo podporovaných zariadení, s novým softvérom budú pracovať ešte lepšie ako s tým starým.

6. Aplikácia Freeform: Nová kreatívna aplikácia, ktorá funguje ako digitálna tabula na vytváranie diagramov projektov, zhromažďovanie dôležitých zdrojov a brainstorming s funkciami spolupráce v reálnom čase a bohatou podporou multimédií. Táto apka sa hodí najmä pre tímy, ktoré pracujú online z pohodlia domova.

7. Zdieľaná knižnica fotografií iCloud: Nová možnosť v aplikácii Fotky, ktorá používateľom umožňuje vytvoriť zdieľanú knižnicu fotografií a pozvať kohokoľvek s Apple ID, aby si ju prezrel, prispieval do nej a upravoval ju vrátane obľúbených obrázkov a pridávania popisov. Nie sú tu žiadne obmedzenia a všetci účastníci majú rovnaké oprávnenia, takže je to ideálne pre rodiny.

Prečítajte si tiež  Zbohom Made in China. Apple bude vyrábať svoje produkty inde. Dôvod nie je nižšia cena

8. Zdieľanie kľúčov: Možnosť rýchleho a bezpečného zdieľania kľúčov z Apple Wallet (Peňaženka) prostredníctvom aplikácií na zasielanie správ a e-mailov.

9. Jednoduché nastavenie skratiek pre iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X: Siri vie aktivovať skratky z nainštalovaných aplikácií bez akéhokoľvek procesu nastavovania (aby boli dostupné pre novšie zariadenia okamžite bez oneskorenia).

Dajte nám vedieť do komentára, na ktorú funkciu v iOS 16 sa najviac tešíte vy. Za nás je to určite prepracovaná domovská obrazovka.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -