Apple sa chystá na zmenu, ktorá sa vám na prvé počutie nebude páčiť. Ako však ozrejmuje dnešný únik, vo finále nepôjde o veľký problém. Riešenie, ktoré tu firma použije už totiž poznáme niekoľko dlhých rokov.

Známy analytik Ming-Chi Kuo vysvetlil, že tlačidlá hlasitosti a napájania na dvoch budúcoročných vlajkových modeloch iPhonu 15 Pro môžu mať „polovodičový dizajn“ podobne, ako domovské tlačidlo iPhonu 7, ktoré nahradilo mechanický Home Button.

Apple používa podobnú metódu už dlhé roky aj pri svojich trackpadoch pre počítače Mac, ktoré sa fyzicky nehýbu a jednoducho napodobňujú pocit stlačenia jemnými vibráciami. Mnohí používatelia o tom dodnes nevedeli.

Nové iPhony budú údajne vybavené ďalšími systémami TapTic Engine (dokopy budú až tri) na vnútornej ľavej a pravej strane, ktoré budú poskytovať používateľom spätnú väzbu, vďaka ktorej sa bude zdať, že stláčajú fyzické tlačidlá hoci tie zostanú pevne na svojom mieste.

Apple s touto technológiu špekulovalo aj pri Apple Watch 

Apple Watch s remienkom z Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Ricardo Resende

Pôvodne sa špekulovalo o podobnej zmene v súvislosti s Apple Watch, avšak do praxe sa nikdy nedostala. Podľa únikov má systém „polovodičových tlačidiel“ zlepšiť odolnosť voči vode a zároveň ušetriť množstvo vnútorného priestoru. Táto zmena má spolu s podporou USB-C patriť medzi dve hlavné aktualizácie, s ktorými príde v roku 2023 iPhone 15.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Chceš nový iPhone za lacno? Nie je lepšia príležitosť!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -