Apple sa chystá na zmenu, ktorá sa vám na prvé počutie nebude páčiť. Ako však ozrejmuje dnešný únik, vo finále nepôjde o veľký problém. Riešenie, ktoré tu firma použije už totiž poznáme niekoľko dlhých rokov.

Známy analytik Ming-Chi Kuo vysvetlil, že tlačidlá hlasitosti a napájania na dvoch budúcoročných vlajkových modeloch iPhonu 15 Pro môžu mať „polovodičový dizajn“ podobne, ako domovské tlačidlo iPhonu 7, ktoré nahradilo mechanický Home Button.

- Reklama -

Apple používa podobnú metódu už dlhé roky aj pri svojich trackpadoch pre počítače Mac, ktoré sa fyzicky nehýbu a jednoducho napodobňujú pocit stlačenia jemnými vibráciami. Mnohí používatelia o tom dodnes nevedeli.

Nové iPhony budú údajne vybavené ďalšími systémami TapTic Engine (dokopy budú až tri) na vnútornej ľavej a pravej strane, ktoré budú poskytovať používateľom spätnú väzbu, vďaka ktorej sa bude zdať, že stláčajú fyzické tlačidlá hoci tie zostanú pevne na svojom mieste.

Apple s touto technológiu špekulovalo aj pri Apple Watch 

Apple Watch s remienkom z Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Ricardo Resende

Pôvodne sa špekulovalo o podobnej zmene v súvislosti s Apple Watch, avšak do praxe sa nikdy nedostala. Podľa únikov má systém „polovodičových tlačidiel“ zlepšiť odolnosť voči vode a zároveň ušetriť množstvo vnútorného priestoru. Táto zmena má spolu s podporou USB-C patriť medzi dve hlavné aktualizácie, s ktorými príde v roku 2023 iPhone 15.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -