Budúca generácia jablkových smartfónov prinesie niekoľko zmien, ktoré sa nebudú týkať iba dizajnu a technológií. Podľa nových únikov by sa mala poriadne zvýšiť aj cena zariadení. Najvyššia cenovka prischne high-endovému modelu iPhone 15 Ultra, ktorý sa stane novou vlajkovou loďou firmy. Portál LeaksApplePro sa dostal k informáciám o zvýšenej cenovke, ktorá vás poriadne šokuje.

Model Ultra by mal nahradiť súčasnú verziu Pro Max, ktorá figuruje v úlohe najdrahšieho modelu v portfóliu Apple. Podľa zistení by sme si za novinku Ultra mali priplatiť až o 200 dolárov viac. Štartovacia cena by tak mala dosiahnuť až neuveriteľných 1299 dolárov, čo sa v prípade európskeho trhu môže ešte viac zvýšiť. Ak sa tieto odhady vyplnia, bude to najväčší generačný skok v cene v celej histórii giganta z Cupertina.

- Reklama -

Vzhľadom na toto tvrdenie môžeme očakávať,  že pri štartovacej cene 1299 dolárov sa iPhone 15 Ultra môže vyšplhať až na 1799 dolárov vo verzii s 1 TB úložiskom. Tento scenár môže mať následne na svedomí reťazový efekt na zvyšok modelového radu. Zvýšenie ceny by sa tak malo týkať aj ostatných modelov z radu iPhone 15.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Je síce pravda, že iPhone 15 Ultra vám za tieto peniaze poskytne viac funkcií a nových inovácií, no v tomto prípade sa jedná o naozaj šialenú sumu za smartfón. Apple chce aj naďalej raziť cestu prehlbovania rozdielov medzi štandardnými a „Pro“ verziami, čo sa má odzrkadliť aj na finálnej cene. Je teda viac než možné, že podobné cenové skoky budeme pozorovať aj v ponuke prémiových verzií Macov, iPadov či hodiniek Apple Watch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -