Budúca generácia jablkových smartfónov prinesie niekoľko zmien, ktoré sa nebudú týkať iba dizajnu a technológií. Podľa nových únikov by sa mala poriadne zvýšiť aj cena zariadení. Najvyššia cenovka prischne high-endovému modelu iPhone 15 Ultra, ktorý sa stane novou vlajkovou loďou firmy. Portál LeaksApplePro sa dostal k informáciám o zvýšenej cenovke, ktorá vás poriadne šokuje.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať budúca vlajková loď Apple. Pripravte sa na iPhone 15 Ultra

Model Ultra by mal nahradiť súčasnú verziu Pro Max, ktorá figuruje v úlohe najdrahšieho modelu v portfóliu Apple. Podľa zistení by sme si za novinku Ultra mali priplatiť až o 200 dolárov viac. Štartovacia cena by tak mala dosiahnuť až neuveriteľných 1299 dolárov, čo sa v prípade európskeho trhu môže ešte viac zvýšiť. Ak sa tieto odhady vyplnia, bude to najväčší generačný skok v cene v celej histórii giganta z Cupertina.

Vzhľadom na toto tvrdenie môžeme očakávať,  že pri štartovacej cene 1299 dolárov sa iPhone 15 Ultra môže vyšplhať až na 1799 dolárov vo verzii s 1 TB úložiskom. Tento scenár môže mať následne na svedomí reťazový efekt na zvyšok modelového radu. Zvýšenie ceny by sa tak malo týkať aj ostatných modelov z radu iPhone 15.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Je síce pravda, že iPhone 15 Ultra vám za tieto peniaze poskytne viac funkcií a nových inovácií, no v tomto prípade sa jedná o naozaj šialenú sumu za smartfón. Apple chce aj naďalej raziť cestu prehlbovania rozdielov medzi štandardnými a „Pro“ verziami, čo sa má odzrkadliť aj na finálnej cene. Je teda viac než možné, že podobné cenové skoky budeme pozorovať aj v ponuke prémiových verzií Macov, iPadov či hodiniek Apple Watch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here