Face ID je technológia, ktorá síce znie parádne ale z jej používania môžu mať mnohí obavy. Dôvod je jednoduchý. Ľudia ju nepoznajú a nie sú si istý, či bude technológia fungovať na ich nových zariadeniach správne. K tomuto by sme my sami dodali, že Apple údajne testovalo technológiu vo finálnom štádiu viac ako 2 roky a vyladilo úplne všetko!
Iná pleť?
Pri Apple Watch vznikal zriedkavo problém, kedy si ich zakúpili aj používatelia tmavšej pleti avšak niektoré funkcie pri nich nefungovalo dokonalo. Dôvodom samozrejme nebola rasová nenávisť zo strany Applu ale nie úplne najlepšia technológia, ktorá nedokázala na tmavšej pokožke fungovať. Rovnaký problém potom zvykli mávať aj ľudia, ktorí majú na ruke tetovanie. Aj preto sa možno niekto mohol obávať, že novinka bude fungovať nesprávne na ľuďoch tmavšej pleti.
Netreba sa ale ničoho báť, v prvom rade, Apple Watch fungujú na celkom inom princípe ako samotné Face ID. Kým pri Apple Watch sa pracuje so špeciálnym svetlom, vo FaceID pracujú kamery, ktoré snímajú (skenujú) tvar tvojej tváre. Výsledkom je jedinečný model vytvorený vďaka infračerveným kamerám. Presne preto absolútne nezáleží na tom akej pleti je človek či na tom, že má s tvárou nejaké problémy (napríklad poškodenia). Je to taký skener, ktorý by mal byť teoreticky schopný naskenovať čokoľvek, no vyvíjaný bol práve na tvárach.
Apple ho testovalo v extrémnych podmienkach. Systém mal proti sebe postavené rôzne tváre, z rôznych kútov sveta a rôznej farby pleti. Inžinieri to celé ladili, ako už bolo vyššie napísané, celé dva roky kým sa dostali do súčasného štádia. Uvidíme teda až v praxi, ako perfektne to bude fungovať, no Jony Ive, šéf dizajnu Apple nám dopredu sľúbil, že funkciu budeme používať ešte radšej ako Touch ID. Špeciálne na to sme aj sami veľmi zvedaví. Touch ID je niečo, čo milujeme všetci a tak bude musieť byť novinka veľmi dobrá na to, aby ho dokázala prekonať!