Sviatok každého Apple fanúšika v podobe blížiacej sa konferencie Wonderlust sa neodvratne blíži. Hoci nás od eventu delí už len niekoľko dní, na povrch vychádzajú stále nové zistenia týkajúce sa nového iPhonu 15. O najnovší príspevok do tohoto súdka sa podelila výskumná spoločnosť TrendForce.

Tá vo svojom novom príspevku uvádza bližšie špecifikácie prémiových modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Pred niekoľkými dňami sa na webe objavili odhady, ktoré poukazovali na zväčšenie základného úložiska. To sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nenaplní.

Nové modely 15 Pro a 15 Pro Max budú mať rovnaké možnosti úložiska, ako súčasné verzie. Konkrétne teda pôjde o štyri veľkosti a to konkrétne 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB. Odstránenia 128 GB možnosti sa tak dočkáme najbližšie až v prípade modelového radu iPhone 16.

iPhone 15 Pro a 15 Pro Max si polepšia v rámci RAM

Čo by to bolo za upgrade, keby sa iPhony držali pôvodnej špecifikácie vo všetkých kategóriách. Výraznej aktualizácie sa dočká operačná pamäť RAM, ktorá sa v modeloch 15 Pro a 15 Pro Max navýši až na 8 GB.

Väčšia pamäť RAM by mala zlepšiť celkový výkon a rýchlosť odozvy, najmä pri prechode medzi aplikáciami. Modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus nižšej kategórie budú aj naďalej disponovať 6 GB RAM.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / TT Technology (úprava redakcie)

Okrem navýšenia RAM sa môžeme tešiť aj na ďalšie aktualizácie a vychytávky. Všetky štyri modely iPhone 15 dostanú port USB-C a interaktívny Dynamic Island.

V prípade prémiových modelov sa naviac môžeme tešiť na pevnejší titanový rám, nové tlačidlo Action Button alebo výkonnejší čip A17 Bionic. Nebude chýbať ani podpora technológie Wi-Fi 6E alebo periskopový objektív pre high-endový iPhone 15 Pro Max.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Fotoaparát v iPhone 15 bude hlavnou hviezdou Apple eventu. Má priniesť bezkonkurenčnú kvalitu
Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -