Spoločnosť Apple minulý týždeň vydala aktualizáciu iOS 17.1.1, ktorá priniesla niekoľko dôležitých opráv systému. Nový update však so sebou priniesol aj ďalšiu skutočnosť. Systém totiž definitívne ukončil možnosť downgradu na staršiu verziu iOS 17.1.

Apple robí tento krok pravidelne, aby motivoval zákazníkov k stiahnutiu a inštalácii najnovšieho softvéru. Za týmto scenárom stojí v prvom rade bezpečnosť používateľov, ktorí už nebudú vystavení známym chybám a problémom, ktoré daný update odstraňuje a teoreticky ich mohli využívať hackeri.

Dôvodom je vyladenosť systému, ktorá ako vieme, nie je po jeho septembrovom uvedení na trh práve najsilnejšou stránkou. Všetko by však mali zmeniť nasledujúce aktualizácie. Do konca roka by sme sa mali dočkať ešte minimálne jedného veľkého updatu, ktorý so sebou prinesie ďalšie nové funkcie.

Loopi
REKLAMA

Najbližšia aktualizácia v podobe iOS 17.2 by mala doraziť pre všetkých používateľov začiatkom decembra. Okrem novej aplikácie Denník sa môžeme tešiť aj na možnosť kolaboratívnych playlistov pre Apple Music alebo nové widgety pre natívne aplikácie.

Apple v rámci aktualizácie zavedie aj funkciu, vďaka ktorej sa dočkáme väčšieho prepojenia iPhonu s headsetom pre virtuálnu a rozšírenú realitu.

V novej beta verzii totiž pribudla vychytávka, ktorá umožňuje používateľom iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max snímať priestorové „Spatial Video“, ktoré je kompatibilné s budúcim headsetom Apple Vision Pro.

Prečítajte si tiež  Operačný systém iOS 17.2 prinesie dve užitočné funkcie: Vieme to vďaka beta verziám

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -