Aj keď spoločnosť Apple v tejto chvíli žiadne skladacie zariadenie neponúka, neznamená to, že na ňom intenzívne nepracuje. Technologický gigant z Cupertina investuje ohromné množstvo času a financií do vývoja týchto technológií, ktoré plánuje v budúcnosti použiť vo viacerých produktoch. Ako teraz informoval portál PatentlyApple, Apple získalo nový revolučný patent, ktorý vyrieši obrovský problém.

Roky sa hovorí, že spoločnosť Apple vstúpi do segmentu skladačiek až vtedy, keď budú odolnejšie. Vyzerá to ale tak, že sama chce prispieť k tomu, aby vznikli nové technológie a riešenia. V poslednej patentovej prihláške sa Apple zaoberá tým, ako odstrániť nepopulárny ohyb v mieste, kde sa flexibilný displej láme.

Aby sme to lepšie vysvetlili, či už si kúpite skladačku od Samsungu alebo iného výrobcu, vždy na jej zobrazovacej jednotke v mieste zlomu objavíte po plnom otvorení miernu priehlbinu, ktorá sa vyskytuje v mieste, kde je displej najviac namáhaný.

Aj keď to nemá žiaden zásadný vplyv na funkčnosť alebo zobrazenie, z estetického hľadiska to jednoducho nevyzerá dobre a rovnako môže niekomu vadiť, že panel nie je dokonalo hladký na celej svojej ploche.

Apple vyriešilo obrovský problém skladacích displejov 

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Spoločnosť Apple, ktorá zatiaľ žiaden skladací iPhone alebo iPad nevyrába, ale vyvinula novú metódu, vďaka ktorej sa vám „ohyb“ bude schopný sám po čase opraviť. Postačí trochu tepla, svetla a elektrického prúdu.

O túto inováciu sa stará špeciálna vrstva materiálu, ktorá môže byť umiestnená na celej ploche displeja, alebo len tam, kde sa nachádza pánt a vzniká ohyb. Súčasťou technológie je aj dodatočná vrstva elastomeru, vďaka čomu by sa mala zlepšiť celková flexibilita displeja.

Apple skladací displej patent
Zdroj: PatentlyApple

Pochopiteľne, v tejto chvíli ide stále len o patent, ktorý spoločnosť Apple môže, alebo nemusí použiť. Na druhej strane ale platí, že skladacie displeje sú čoraz viac trendy a začína to pôsobiť tak, že technologickému gigantovi z Cupertina ušiel vlak. Uvidíme teda, či sa niekedy takéhoto iPhonu alebo iPadu dočkáme.

Dajte nám vedieť do komentára, či vám v ponuke spoločnosti Apple chýba smartfón so skladacím displejom. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Študenti môžu využívať iOS 15 na kradnutie poznámok svojim spolužiakom počas prednášok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -