Ľudia si začínajú zvykať na skladacie zariadenia, ktorých technológia sa za uplynulé roky posunula veľkým skokom smerom dopredu. Hoci majú stále svoje rezervy, dnes už sú odolnejšie a spoľahlivejšie, pričom ich cena postupne začala klesať. Veď za Samsung Galaxy Z Flip4 dnes zaplatíte len 697 € a to je objektívne nižšia cena, než za akú sa dá kúpiť iPhone 13 z roku 2021 – 704 €.

Aj preto sa čoraz častejšie naskytá otázka, či spoločnosť Apple niekedy predstaví svoj skladací iPhone. Predsa sa môže stať, že tieto produkty začnú byť extrémne populárne a technologickému gigantovi z Cupertina ujde vlak. Našťastie sa ale zdá, že firma nič nepodceňuje a svoju vlastnú skladačku dôsledne pripravuje. Dokonca nepôjde len o jeden produkt.

Skladací iPhone a iPad príde do pár rokov 

Ako informuje portál 9to5mac, podľa najnovších únikov majú v Cupertine pripravených niekoľko prototypov skladacích iPhonov a iPadov, ktoré sú však zatiaľ skryté pred očami verejnosti.

Skladací iPhone
Zdroj: 9to5mac

Známy analytici Ming-Chi Kuo a Ross Young sa na základe svojich nezávislých zdrojov z dodávateľských reťazcov domnievajú, že prvý skladací produkt od Apple uvidíme najskôr v roku 2025. Technologický gigant sa vraj ani nemôže viac ponáhľať, nakoľko kapacity na výrobu technológie sú príliš obmedzené a drahé.

A aj keď dnes nepoznáme príliš veľa podrobností, podľa niektorých únikov od ľudí, ktorí už mali tú česť vidieť prototypy ide o dve odlišné zariadenia.

Jedno v súčasnej fáze vyzerá, ako skladací iPhone v štýle Samsungu Galaxy Z Flip (pravdepodobne ide o „véčko“) a druhé je skôr skladacím iPadom mini, z ktorého sa dá urobiť kompaktný smartfón. Práve toto prevedenie by malo uzrieť svetlo sveta, ako prvé.

Extrémne vysoká cena

Skladací iPad
Zdroj: 9to5mac

Podľa dávnejší analytických predpokladov sa používatelia musia pripraviť na poriadne vysokú cenu, ktorá môže byť pokojne aj trojnásobná v porovnaní s tým, za čo sa dnes predáva štandardný iPhone 14.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Spoločnosť CCS Insight uvádza, že by prvé skladacie zariadenie od Apple mohlo stáť až 2 500 $, na základe čoho sme sa v redakcii dopočítali, že na Slovensku zaň zaplatíte možno až šialencýh 2 800 € ale pokojne aj viac! A to je poriadna pálka.

Apple chystá aj skladací MacBook

Skladací MacBook
Zdroj: KnowTechie

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple experimentuje aj s úplne novými technológiami, ktoré sa na trhu nevyskytujú až tak bežne.

Prečítajte si tiež  Apple teasuje funkcie, ktorých sa dočkáme v iOS 15. Na čo sa môžeme tešiť?

Technologický gigant z Cupertina údajne rokuje so svojimi dodávateľmi na objednávke prelomových 20″ skladacích displejov, ktoré by chcel použiť v prvom skladacom MacBooku.

Zatiaľ pôjde samozrejme len o prototypy, ktoré budú určené na interné testovanie. Práve z nich však môžu o niekoľko rokov vzísť produkty, ktoré bude Apple predávať po celom svete.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto revolučných novinkách myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -