iPhone od spoločnosti Apple je jeden z najpredávanejších smartfónov na svete a aj to je dôvod, prečo je často terčom falzifikátorov z Číny. Tí neskopírujú iba jeho dizajn, funkcie či používateľské rozhranie, ale zachádzajú až tak ďaleko, že dokážu napodobniť 1:1 aj jeho originálne balenie. Spoločnosť Apple na to konečne vyzrela.

Po prvýkrát v histórii sa rozhodla na krabice priniesť špeciálny bezpečnostný systém, ktorý je neviditeľný a nedá sa odkopírovať. Práve pomocou neho si bude môcť každý záujemca o zariadenie overiť, či je originálne alebo ide o možný podvod s falzifikátom. Hodí sa to najmä v situáciách, keď iPhone budete kupovať „ako nový“ z druhej ruky.

No a ako to vlastne funguje? Odpoveď je úplne jednoduchá. Na krabici sa nachádza viacero neviditeľných značiek, ktoré sa ukážu až vtedy, keď na ne zasvietite UV svetlo. S podobným zabezpečením sa môžete stretnúť aj pri eurobankovkách.

Na krabici sa podľa videa, ktoré na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) ukazuje leaker Majin Bu nachádzajú tri takéto značky. Na strhávacej nálepke môžete vidieť logo spoločnosti Apple spolu s nápisom iPhone a potom sú tu dva QR kódy, pomocou ktorých je možné krabice identifikovať.

Ak si teda budete chcieť kúpiť nový iPhone 15 z druhej ruky a zároveň sa budete chcieť vyhnúť podvodom, zožeňte si UV svetlo, ktoré vám prezradí, čim je balenie zariadenia originálne alebo ide o fake. Je to to najmenej, čo môžete urobiť a nebude vás to stáť skoro nič.

Za zmienku tiež stojí, že zatiaľ nie je celkom jasné, či sa táto inovácia týka iba iPhonu 15 (všetkých štyroch modelov) alebo Apple začal používať bezpečnostné prvky aj na krabiciach ďalších zariadení. Keďže sa, ale v našich končinách rozšírili napríklad aj podvody so slúchadlami AirPods, určite by sa to hodilo.

Každopádne je však iste, že sa s podobnými UV značkami budeme v budúcnosti pri Apple produktoch stretávať stále častejšie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Video prezradilo všetko: iPhone 15 Pro dostane nádherný dizajn a zaujímavé technické riešenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -