Spoločnosť Apple sa v posledných týždňoch potýka s produkčnými komplikáciami. Okrem nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily a nedostatku čipov je pretrvávajúcim problémom aj dodávateľský reťazec. Gigant z Cupertina tak po prvýkrát presúva časť výroby iPadov z Číny do Vietnamu.

V súčasnosti je prevažná väčšina dodávateľského reťazca iPadu sústredená v Číne. Spoločnosť Apple má údajne v pláne presunúť časť produkcie iPadov do Vietnamu už od januára 2021, no problémy s dodávateľským reťazcom v uplynulom roku tento presun oddialili. Narušenie dodávateľského reťazca spôsobené lockdownami a rôznorodými opatreniami v Číne urýchlili snahu spoločnosti Apple presunúť časť výroby preč z krajiny.

- Reklama -

Čínska spoločnosť BYD, ktorá je jedným z popredných výrobcov iPadov, pomáha spoločnosti Apple pri zriaďovaní nových výrobných liniek na výrobu vo Vietname. Po slúchadlách AirPods sa iPad stane iba druhým hlavným produktovým radom spoločnosti Apple, ktorý sa bude vyrábať vo Vietname.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Spoločnosť Apple údajne požiadala aj ďaľších svojich dodávateľov, aby si vytvorili zásoby komponentov pre všetky zariadenia, aby sa tak chránili pred prípadným nedostatkom.  Predpokladá sa, že Apple dokonca prevzalo do svojej réžie aj niektoré logistické a dopravné náklady dodávateľov aby zabezpečil, že materiály potrebné na výrobu budú dodané včas.

Všetko nasvedčuje tomu, že dodávatelia spoločnosti Apple budú v nasledujúcich mesiacoch schopní vyrobiť dostatok dodatočných komponentov, aby plne kompenzovali neúspechy v Číne. Napriek tomu sa analytici domnievajú, že vplyv narušenia dodávateľského reťazca na veľkých klientov ako je Apple, zostáva kontrolovateľný.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAsia.Nikkei
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.