Hoci je prechod z Lightningu na USB-C ešte stále v nedohľadne, v jablkovej komunite sa neustále polemizuje o tom, aké zariadenia sa vytúženého konektora dočkajú po iPhone ako ďalšie v poradí. Poprední analytici pôvodne odhadovali aktualizované puzdro pre AirPods Pro druhej generácie, no to sa pravdepodobne nenaplní. Nové slúchadlá si aj naďalej ponechajú Lightning port.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

V sérii tweetov sa k tejto téme prihlásil renomovaný leaker a analytik Ming-Chi Kuo, ktorý poistil svoje vyjadrenia, že druhá generácia AirPods Pro bude uvedená na trh v druhej polovici tohto roka. V posledných týždňoch sa objavili informácie, že Apple testuje USB-C pre iPhone 15 a jeho príslušenstvo vrátane AirPods, MagSafe Battery Pack alebo klávesníc či trackpadov pre Mac. Podľa Kua sa však stále jedná iba o testy určené pre vývoj zariadení budúcej generácie.

Pripravované AirPods Pro tak nebudú znamenať začiatok prechodu na USB-C. Kuo predpokladá, že nabíjacie puzdro pre AirPods Pro 2 bude stále podporovať Lightning. Dôvodom je takmer určite ponechanie veľkého kroku na budúce modely iPhonov 15. Všetky slúchadlá Apple AirPods vrátane špičkových AirPods Max budú dovtedy disponovať výhradne konektorom Lightning.

Zdroj: Unsplash / Ignacio R

Druhá generácia AirPods Pro bude prvou aktualizáciou prémiových slúchadiel od ich uvedenia na trh v roku 2019. Očakáva sa, že nové slúchadlá obdržia nový dizajn, ktorý sa zbaví stopky na spodnej strane a bude mať celonáušnú konštrukciu, podobne ako Beats Fit Pro. Na stole je aj možnosť sledovania zdravotného stavu, ako aj vylepšené nabíjacie puzdro a kvalita zvuku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -