Každý máme iné záľuby a koníčky, pričom niektoré sú bežné a iné zase ojedinelé. V tejto súvislosti by mohol rozprávať aj Ken Pillonel, študent robotického inžinierstva, ktorý sa rozhodol prerobiť starší iPhone X s Lightning konektorom na USB-C.

Hoci sa to môže zdať ako náročná a nereálna úloha, Ken sa jej chopil s elánom a dokázal niečo, čo pred nim skúšali pravdepodobne len technici v cupertinských laboratóriách spoločnosti Apple.

Ako sám uvádza, jeho iPhone X je prvý iPhone s USB-C na svete! To je veru zaujímavé prvenstvo.

iPhone X s USB-C funguje rovnako ako s Lightningom 

Dôležité je tiež podotknúť, že zariadenie sa dá cez tento konektor nie len nabíjať ale taktiež zvládne prenášať súbory. Nalejme si čistého vína, že mnohí fotografi alebo filmári by podobný upgrade ocenili, pretože Lightning alebo Bluetooth sa v oblasti prenosovej rýchlosti na USB-C nedoťahujú.

Prečítajte si tiež  Komentár: Európska Únia má šancu vyhrať nad Applom. Bude mať iPhone USB-C?

„Konečne som postavil prvý iPhone s USB-C na svete. Podporuje nabíjanie a prenos dát. Prvá časť práce bola o tom, aby samotná elektronika vôbec fungovala. Ďalším krokom bolo zamerať sa na spätné inžinierstvo konektora Apple C94 a vyrobenie vlastnej dosky či plošných spojov s koncovkou USB-C. Potom boli stanovené a testované schémy projektu a finále sa týkalo zakomponovania konektora do tela iPhonu.“

Ak sa chcete pozrieť na výsledok sami, pustite si krátke 40 sekundové video pod týmto odstavom. Autor v ňom demonštruje to, ako vyzerá a funguje USB-C v iPhone X z roku 2017. Brali by ste ho viac ako Lightning? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.