Apple už o niekoľko hodín predstaví celkom nové zariadenia, ktoré by sme mali zase rok využívať. iPhone 11 a iPhone 11 Pro/Max budú technologicky vyspelé produkty, ktoré však majiteľov iPhonu XS neohúria. Aj tak ale Apple očakáva, že iPhone 11/Pro bude úspešný.

Apple očakáva, že iPhone 11/Pro bude úspešný.

Hoci takéto informácie zatiaľ nikto nikde oficiálne nezdieľal, prezradili ich ľudia priamo z odvetvia, ktoré má na produkty Applu asi najvýraznejší vplyv. Dodávateľské reťazce v Číne. Podľa najnovších uniknutých informácii Apple u svojich dodávateľov objednal na rok 2019 približne 75 miliónov kusov iPhonov, ktoré by mali byť prerozdelené medzi jeho zákazníkov počas následujúcich troch mesiacov. Samozrejme hovoríme len o nových vlajkových lodiach a teda o iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Nie je to síce rekord avšak je to lepšie ako počas minulého roka, kedy sa predávať akosi nedarilo. Spoločnosť sa však bude zameriavať na inú skupinu ľudí ako by sme možno očakávali. Nebude chcieť osloviť primárne majiteľov iPhonu X či iPhonu XS (aj keď niektorých určite osloví). Bude chcieť osloviť majiteľov iPhonu 6, iPhonu 6S, možno modelu SE, iPhonu 7 a v neposlednom rade aj iPhonu 8. Vo všetkých prípadoch ide o zariadenia, ktoré neponúkajú moderný edge-to-edge displej a kompetentní evidentne dúfajú, že ho ľudia budú chcieť. Je to predsa len vývoj a dnes už taký, dá sa povedať štandard.

Príde iPhone 11 už 20. septembra do predaja? Úniky naznačujú, že áno. - svetapple.sk

Je pravdou, že sa stále predáva aj iPhone 7 a iPhone 8 a čuduj sa svete, tieto produkty nemajú vôbec zlé výsledky predaja. Po predstavení nových iPhonov navyše pravdepodobne z ponuky vypadnú úplne alebo ostane len iPhone 8. Ľudia sa teda budú rozhodovať medzi modernejšími zariadeniami, ktoré im vydržia minimálne ďalšie 3 a viac rokov.

Na budúci rok očakáva Apple podstatne lepšie predajné výsledky

No a hoci by sme sa možno mali baviť o tomto roku, v skutočnosti sa firma oveľa viac bude sústrediť až na rok 2020. Tento rok len vylepší súčasné iPhony tým, že ich obohatí o niekoľko nových funkcii. Budúci rok by však malo pozmeniť dizajn, priniesť výkonnejšie procesory a hlavne obrovské lákadlo, možnosť pripojiť zariadenia na 5G sieť. Podľa niektorých analytikov sa očakávajú objednávku niekedy na úrovni okolo 100 miliónov kusov vďaka čomu by sa mohli prelomiť predajné rekordy.

Stále však nevieme ako budú zákazníci reagovať na nové modely tento rok. Je veľmi otázne, či Apple odhadlo záujem správne. Je síce pravda, že množstvo používateľov stále beží napríklad na iPhone 6 či 6S avšak títo ľudia už vôbec nemusia túžiť po produkte od Applu. Najmä ak zistia jeho základnú cenovku. Veľmi ľahko môžu prekĺznuť ku konkurencii. Naspäť sa im bude potom ťažko vracať. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme - svetapple.sk

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here