Internet je miesto, ktoré je plné informácii o nových Apple produktoch ešte pred tým ako sú vôbec predstavené. Ako sa ukazuje, Applu unikli ceny tohtoročných iPhonov na internet. Poznáme aj tie Slovenské. Pravdepodobne nepotešia.

Unikli ceny tohtoročných iPhonov, ako je to možné?

Najprv si poďme rozobrať relevantnosť tejto informácie. Už dávnejšie sme písali o tom, že ceny by mali byť nižšie avšak Apple bude musieť ceny upraviť kvôli politike Donalda Trumpa a využije túto situáciu vo svoj prospech nie len vrámci USA ale celého sveta. Dnes prichádzame s informáciou, ktorá je mimoriadne čerstvá a pochádza od renomovaného magazínu Apple Insider. Na internet sa dostali fotografie internej dokumentácie spoločnosti Taiwan Telekom.

Tieto firmy majú zvyčajne cenníky zariadení k dispozícii o čosi skôr ako ich spoločnosť predstaví. Jednému zo šikovných zamestnancov sa to podarilo zachytiť na fotografiu. Prezrádza nám to, že správy, s ktorými prišiel Forbes pred niekoľkými dňami sa len potvrdzujú. Ceny nás nezaskočia, no ani nepotešia. No a nakoľko ide o partnerskú firmu spoločnosti Apple, tejto informácii dôverne veríme. Je už len veľmi malá pravdepodobnosť, že by to bolo o 19:00 ináč.

Unikli ceny tohtoročných iPhonov. Nikoho nepotešia. - svetapple.sk
Unikli ceny tohtoročných iPhonov. Nikoho nepotešia. – svetapple.sk

Ceny iPhonu 11

  • iPhone 11 – 64 GB – 749$ (849€)
  • iPhone 11 – 128 GB – 799$ (909€)
  • iPhone 11 – 256 GB – 899$ (1019€)

Ceny iPhonu 11 Pro

  • iPhone 11 Pro – 128 GB – 999$ (1149€)
  • iPhone 11 Pro – 256 GB – 1099$ (1319€)
  • iPhone 11 Pro – 512 GB – 1199$ (1549€)

Ceny iPhonu 11 Pro Max

  • iPhone 11 Pro Max – 128 GB – 1099$ (1249€)
  • iPhone 11 Pro Max – 256 GB – 1199$ (1419€)
  • iPhone 11 Pro Max – 512 GB – 1299$ (1649€)

Ako sa teda ukazuje, ceny sa absolútne nezmenili v porovnaní s minulým rokom. Na jednej strane je to dobré, pretože vieme, že telefóny nebudú drahšie, na druhej strane je to zlé, pretože náš názor je taký, že sú dosť predražené a Apple by už hore s cenovkou aj tak nemohlo ísť.

- Reklama -

Pozitívnou informáciou je aspoň to, že podľa tohto úniku bude nástupca iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max začínať s kapacitou 128 GB a nie 64 GB tak ako minulý rok. Predsa len ide o high-end zariadenia a pri štartovacej cene 1149€ je takáto pamäť dosť úbohá. Žiaľ nástupca modelu XR podľa všetkého ostáva so základnými 64GB. Uvidíme ako to dopadne.

Unikli ceny tohtoročných iPhonov. Nikoho nepotešia. - svetapple.sk
Unikli ceny tohtoročných iPhonov. Nikoho nepotešia. – svetapple.sk

Apple môže mať s predajom veľké problémy

Už minulý rok Apple predávalo iPhony príliš draho a doplatilo na to nie najväčším záujmom o tieto zariadenia. Nebudeme hodnotiť cenovú politiku z pohľadu firmy ale z pohľadu zákazníka, ktorému nové modely zas až toľko inovácie neprinesú.

Väčšina zákazníkov pravdepodobne nebude mať dôvod upgradovať na tento model, pretože ich model X alebo XS je dostačujúci a suma, ktorú pýta Apple je jednoducho prestrelená. Uvidíme, aké výsledky bude firma vyhlasovať začiatkom budúceho roka, kedy sa bude uzatvárať posledný kvartál 2019.

Žiaľ sme voči nim trochu skeptický. Nemáme pocit, že sa firma snaží robiť produkty pre ľudí ale máme pocit, že firma chce byť čoraz viac nedostupná. Len aby na to nedoplatila a konkurencia túto dieru na trhu nevyužila vo svoj prospech. Veľa používateľov iPhonu zvažuje prechod na zaujímavé vlajkové lode od spoločnosti Samsung.

- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here