Podľa najnovšej správy analytickej spoločnosti DigiTimes bude celá séria iPhonu 15 naďalej vybavená 5G modemami, ktoré jej dodajú externí výrobcovia. Stane sa tak aj napriek tomu, že spoločnosť Apple už niekoľko rokov vyvíja vlastný 5G modem, ktorý má za cieľ v nasledujúcich rokoch nahradiť modemy Snapdragon od spoločnosti Qualcomm.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Napríklad celý rad iPhonu 14 obsahuje modem Snapdragon X65, ktorý pomáha zvyšovať rýchlosť 5G a tiež výdrž batérie. iPhone 15 bude údajne obsahovať pokročilejší modem X70, ktorý je vybavený funkciami umelej inteligencie pre vyššiu rýchlosť, lepšie pokrytie, lepšiu kvalitu signálu, nižšiu latenciu a až o 60 % lepšiu energetickú účinnosť.

Každopádne to ale nebude stále komponent, ktorý bude pochádzať (po vývojovej stránke) priamo od spoločnosti Apple podobne, ako napríklad procesory Apple Sillicon. Pôvodne sa špekulovalo, že Apple by malo mať hotový svoj vlastný 5G modem už v roku 2023, no tento termín evidentne posunie.

Apple do vývoja investovalo miliardy 

Apple iphone 14 Pro tim cook
Zdroj: Unsplash / Lucas Hoang / Hardwarezone (úprava redakcie)

Firma už v roku 2019 odkúpila časť spoločnosti Intel, ktorá sa venovala práve vývoju modemov. Táto akvizícia ju stála niekoľko miliard dolárov a za uplynule 3 roky vývoja sa suma určite značne navýšila.

Nové 5G modemy od Apple majú byť nie len úspornejšie a výkonnejšie ale hlavne budú postavené na platforme Apple Sillicon, vďaka čomu si budú so samotnými iOS zariadeniami perfektne rozumieť.

Navyše na ich výrobe Apple výrazne ušetrí a nebude závislé na externých vývojových tímoch. Pre technologického giganta je to teda jednoznačne win-to-win situácia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple bude v Európe stavať prvé dátové centrá!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.