Dnes sme vás už informovali o budúcnosti iPhonov. V našom článku ste sa mohli pozrieť na vyhliadky do roku 2020. Spoločnosť príde s piatimi novými modelmi. Čo však rok 2021? Odkryla sa skutočnosť, ktorá vás bude veľmi zaujímať. Apple odstráni raz a navždy Ligtning konektor. Nenahradí ho ale USB-C. Príde ešte niečo lepšie!

Zbohom Lightning. V roku 2021 sa dočkáme iPhonu bez neho…

Lighnitng je technológia, ktorá do iPhonu prišla v roku 2012 s príchodom iPhonu 5. Nový kompaktný a obojstranný konektor nahradil zastaralý 30-pinový, ktorý možno nebol úplne ideálny. Postupne sa potom dostal napríklad aj do iPadov či iPodov.

Dnes už je ale doba iná a používatelia volajú po tom aby sa Apple zbavilo aj Lightningu. Ten je síce super ale nie je kompatibilný s inými zariadeniami a to je trochu problém.

Dnes Ming-Chi Kuo prezradil, že Apple skutočne súčasný konektor v iPhone odstráni. Nahradí ho niečim iným. Ak ste sa ale tešili na USB-C, ktoré si dnes „rozumie“ skoro so všetkým, sklameme vás.

iPhone, ktorý sa v Apple už dnes pripravuje na vydanie v roku 2021 má prísť s kompletne bezdrôtovou technológiou. Nebude sa tu teda nachádzať pravdepodobne žiaden vstup pre kábel. Pôjde o nástupcov modelov s označením Pro. Okrem nich by mali ostať v predaji ešte stále aj klasické modely, bez tohto označenia. Tie prídu s podporou klasického Lightningu.

Zatiaľ samozrejme netušíme aké budú podrobnosti. Bude Apple k iPhonu pribaľovať bezdrôtovú nabíjačku? Za predpokladu, že novinka nebude mať žiaden vstup pre kábel, nebude mať spoločnosť na výber.

Sme veľmi zvedaví na to, ako táto teória nakoniec dopadne a ako ju Apple zrealizuje. Pokiaľ sa informácie naplnia, z iPhonu sa stane niečo ako sú dnes hodinky Apple Watch. Aj tie fungujú prakticky len na bezdrôtovom nabíjaní. Predstaviť si to teda dokážeme.

Napíšte nám do komentára váš názor na to, že by iPhone nemal mať možnosť nabíjania cez kábel ale už len pomocou bezdrôtovej nabíjačky. Podľa nás by to bol síce veľký a odvážny krok, ale na druhej strane aj trochu riskantní. Ľudia sa vždy môžu vyľakať…

Zbohom Lightning
Zbohom Lightning. V roku 2021 sa dočkáme iPhonu bez neho. Nebude tu ale ani USB-C!
Prečítajte si tiež  5 pozadí pre iPhone & iPad od Svetapple.sk | 04.10.2015|
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.