Funkcia Apple Pay bola predstavená ešte v roku 2014 a od tejto doby prešla skutočne veľmi dlhú cestu. Pomaly sa spúšťa v rôznych kajinách po celom svete len u nás jej akosi stále niet. Netreba sa ale báť. Apple Pay na Slovensko príde už čoskoro. Podobne na tom budú aj českí susedia. Predbehneme dokonca aj Rakúsko!

Apple Pay na Slovensko príde už v marci

Človek správam o príchode už pomaly aj prestal veriť. Predsa len nám bolo sľubované a sľubované avšak nič z toho. Teraz to už ale vyzerá naozaj nádejne a služba Apple Pay na Slovensko príde v rovnakom čase, ako na susedné Česko.

Momentálne je všetko vo fáze testovania ale ako sme už boli informovaní, obe krajiny sú dobre pripravené na to aby mohli službu pomaly zaviesť do prevádzky. Koniec koncov, už dnes sa tu vo veľkom platí pomocou mobilných zariadení. Nejde však o iPhony ale o konkurenčné Android zariadenia a používatelia si túto cestu chvália. Informácie od zive.sk, navyše pochádzajú od utajeného zdroja z bankového sektora. Nie je to teda len taký výmysel.

Všetko prebieha v tajnosti

O Apple Pay na Slovensku v podstate stále nikto veľa nevie okrem pár vyvolených, ktorí musia informácie udržiavať v tajnosti. Dôvodom sú dohody o mlčanlivosti, nakoľko Apple za každé porušenie straší obrovskými sankciami. Aj preto sa banky snažia na otázky ohľadom novej platobnej služby informovať nepriamo. Sami sme sa pýtali a dostali sme mierne vyhýbavú odpoveď bez konkrétnych informácií.

Dôvod, prečo Apple Pay na Slovensko príde až 5 rokov po predstavení je ten, že Apple náš trh nepovažovalo za dôležitý. Navyše na rozdiel od konkurenčnej služby Google Pay chce za každú jednu transakciu vyššiu čiastku, čo je pre banky pochopiteľne nevýhodné. Presne preto stále prebiehajú rokovania a dolaďovanie jednotlivých zmlúv.

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
Google Pay funguje na Slovensku od februára 2018 – svetapple.sk

Apple Pay na Slovensko príde v marci, nebudeme ale sami

Apple Pay na Slovensko príde vtedy, keď príde aj ku susedom do Čiech. Nebudeme teda sami, kto sa bude z novej platobnej služby tešiť. Do Rakúska by napríklad táto služba mala doraziť o niečo neskôr (pravdepodobne niekedy v apríli alebo v máji). O tom, ktoré banky budú službu podporovať zatiaľ nevieme, to všetko sa ukáže až časom. Každopádne sa tešíme a dúfame, že marec prinesie asi najočakávanejšiu platobnú službu pre majiteľov iOS zariadení.

Apple Pay - svetapple.sk
Apple Pay – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here