Len včera sme vás informovali o tom, že nový iPhone 12 Pro Max unikol na internet a približne na 70% poznáme jeho tvary. Na renderoch, ktoré zariadenie ukazujú, môžeme vidieť aj výstup. Ten patrí pravdepodobne konektoru, ktorý bude slúžiť na nabíjanie Apple Pencil.

iPhone 12 Pro Max môže prísť s podporou Apple Pencil.

Hovorilo sa o tom už minulý rok, no napokon sa nestalo. Apple sa skutočne pohráva s myšlienkou, kde by zakomponovalo obľúbený stylus aj pre použitie s budúcim iPhonom. Ceruzka Apple Pencil je úplne fantastická a pokiaľ si ju na iPade vyskúšate, budete z nej nadšení.

Každopádne, nevieme si úplne predstaviť, na čo by mala slúžiť pri iPhone. Sám Steve Jobs sa v roku 2007 smial na vtedajších smartfónoch, ktoré sme ovládali stylusom. Možno ani netušil, že o 13. rokov neskôr sa tento trend dostane aj do iPhonu.

Budúca generácia s označením 12 Pro Max má mať na boku špeciálny konektor, ktorý využíva napríklad aj iPad Pro. Ten poskytuje okrem magnetu aj možnosti bezdrôtového nabíjania. Ceruzke teda dokážete za pár minút doplniť šťavu bez akéhokoľvek pripájania cez Lightning.

Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max. Bude mať zaujímavé novinky.
Applu unikol presný dizajn iPhonu 12 Pro Max – svetapple.sk

Samozrejme mohli by sme teraz Apple kritizovať, avšak treba sa zamyslieť aj nad tým, prečo to firma robí. V prvom rade bude mať iPhone 12 Pro Max displej s uhlopriečkou 6,7″. Nie je to tak dávno, čo sa vo veľkom 7″ predávali tablety.

Využiteľnosť stylusu tu teda teoreticky bude. Ďalšia vec je potom ovládanie. Steve sa smial predovšetkým zo smartfónov, ktoré sme ovládali jedine perom. iPhone mal vždy tú výhodu, že jeho perfektný kapacitný displej dobre reagoval na palce pri písaní, scrollovaní, prepínaní alebo akejkoľvek inej činnosti.

Ak teda iPhone 12 Pro Max príde s podporou stylusu, pochopíme to, budeme to rešpektovať a určite nie kritizovať. Nepôjde o primárny ovládací prvok ale o sekundárny spôsob, ktorí budú využívať len tí, ktorí to naozaj potrebujú

iPhone 11 s podporou Apple Pencil. Takto by mohol vyzerať. - svetapple.sk
iPhone 12 Pro Max môže prísť s podporou Apple Pencil.
Prečítajte si tiež  Toto je najpredávanejší iPhone súčasnosti. Vďaka zľavám sa poradie zmenilo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.