V Cupertine vedeli vždy prekvapiť a zaujať. Nech už si myslíte o Apple Pencil čokoľvek, nedá sa jej vyvrátiť jedno. Je to perfektný nástroj pre grafika alebo dizajnéra, ktorý používa iPad. Už v dohľadnej dobe by mohlo toto zariadenie dostať novú technológiu. Bez problémov naskenujete farby z reálneho sveta do digitálnej podoby.

Apple Pencil

Pokiaľ profesionálny grafik/dizajnér vytvára nejaký koncept alebo umelecké dielo, veľmi často ho vo finále doladí farbami. Nájsť ten správny odtieň ale nemusí byť vždy úplne jednoduché. Určité odchýlky oproti realite môže spôsobiť aj ľudské oko alebo kvalita displeja (ktorá je však v prípade iPadu na veľmi vysokej úrovni).

Našťastie tu máme spoločnosť Apple, ktorá sa touto problematikou začala zaoberať. Jej nový patent, ktorý bol pred pár dňami zaregistrovaný popisuje, ako by dokázala ceruzka naskenovať farby z reálneho prostredia.

Apple Pencil môže v budúcnosti "skenovať" presné farby v reálnom svete!
Novinka by mohla byť užitočná pre grafikov a dizajnérov!

Priamo na jej tele (buď na špičke alebo na konci stylusu) by sa mali nachádzať špeciálne senzory so schopnosťou merania svetelnosti. Využívať na to budú farebné kanály. V praxi by tak mal používateľ len prísť ku predmetu, zamieriť na potrebnú farbu a počkať, kým ju Apple Pencil „naberie“. Následne by sa dala používať v rôznych aplikáciach.

Okrem iného patent popisuje aj vlastný svetelný zdroj. Rozpoznávanie by tak bolo presnejšie aj za zhoršených podmienok (tieň, šero).

Hoci to môže celé pôsobiť ako zo sci-fi filmu, v skutočnosti by takáto technológia bola už dnes bez väčších problémov uskutočniteľná. Problém je žiaľ v tom, že sa stále jedná iba o patent, ktorý v Apple síce môžu, no zároveň nemusia použiť.

V šuplíku majú schovaných viacero podobných prevratných „výmyslov“, ktoré žiaľ nikdy neuvidia svetlo sveta. Brali by ste túto vymoženosť?

Apple Pencil môže v budúcnosti "skenovať" presné farby v reálnom svete!
Apple Pencil môže v budúcnosti „skenovať“ presné farby v reálnom svete!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Pencil kúpite v zľave. Geniálny stylus od Apple jednoducho patrí k iPadu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.