Ešte dnes ráno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple dnes predstaví buď nový iPad 11. generácie alebo aspoň novú Apple Pencil. Únik sa napokon potvrdil čiastočne, pretože základný iPad zostal v roku 2023 naďalej bez inovácie no technologický gigant z Cupertina svetu predviedol vylepšenú základnú Apple Pencil. Konečne dostala USB-C konektor a tiež nové funkcie.

Túto novinku spoločnosť Apple zdieľala prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy. Nová Apple Pencil by mala na Slovensku štartovať na cene 95 €, pričom v predaji zostane po boku staršej prvej generácie a oveľa modernejšej druhej generácie. Najzaujímavejšie na tejto ceruzke je, že disponuje posuvným uzáverom vo vrchnej časti, v ktorom sa nachádza konektor na USB-C nabíjanie. Ku doplneniu energie je však potrebný kábel.

Ceruzku tak nie je možné napojiť do nabíjacieho portu rovnako ako prvú generáciu Apple Pencil s Lightningom.

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Dizajn novej Apple Pencil má bližšie ku druhej generácii, pretože sa spolieha na menej zaoblené hrany. Dokonca podporuje aj magnetické pripojenie ku boku hranatého tela iPadu, kedy sa automaticky prepne do režimu spánku, čím dokáže efektívne šetriť batériu. Bezdrôtovo sa však nabíjať nedokáže.

Nová Apple Pencil s USB-C má obmedzené funkcie 

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Medzi najväčšie výhody novej najdostupnejšej Apple Pencil môžeme zaradiť to, že používateľovi poskytuje veľmi nízku latenciu a citlivosť, vďaka čomu sa s ňou bude pracovať veľmi presne a hlavne pohodlne.

Rovnako podporuje aj režim naklonenia tak, ako ostatné digitálne ceruzky v portfóliu výrobcu no prekvapivo chýba funkcia snímania tlaku, ktorou disponuje prvá aj druhá generácia Apple Pencil.

Apple zrejme čoskoro „zareže“ prvú generáciu Apple Pencil 

Apple Pencil
Zdroj: Apple

A aj keď to pôsobí trochu zvláštne, môžeme predpokladať, že Apple čoskoro prvú generáciu vyradí z predaja a používatelia budú mať na výber už len tento nový model a potom druhú generáciu. Novinka totiž na rozdiel od modelu predstaveného ešte v roku 2015 podporuje aj najnovšie iPady Pro.

Na infografike nižšie môžete vidieť, čo dokáže a naopak nedokáže nová Apple Pencil s USB-C. Je to skrátka model pre menej náročných spotrebiteľov, ktorí prostredníctvom tohto zariadenia neplánujú kresliť, ale postačí im, keď si s ním budú vedieť zapisovať poznámky.

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dvojročný iPhone so 100 % zdravím batérie? Dá sa to. Stačí dodržať tento princíp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -