Už to tak vyzerá, že predaje iPhonu boli koncom roka 2019 skutočne veľmi úspešné. Podľa najnovších dát môžeme sledovať trend toho, že ich ľudia nakupovali výrazne viac, ako smartfóny od konkurencie. Všetko aj napriek vyššej predajnej cene!

Apple porazilo Huawei aj Samsung v predaji smartfónov koncom 2019.

Spoločnosť Strategy Analytics odhaduje, že Apple bol v Q4 2019 vôbec najúspešnejším predajcom smatfónov na trhu. iPhone porazil firmy ako Huawei a Samsung. Bavíme sa o celkovom počte predaných jednotiek. Tých bolo obrovské množstvo aj napriek tomu, že priemerná cena za zariadenie je neporovnateľne vyššia. Používatelia sú ale evidentne ochotní platiť. Voči Apple sú lojálni a s produktami dlhodobo spokojní.

Podľa dát, ktoré máme dostupné Jablková spoločnosť predala počas Q4 2019 až 70,7 milióna kusov iPhonu. V tom istom období predal konkurent Samsung 68,8 milióna jednotiek. V neposlednom rade tu máme 56 miliónov kusov smartfónov predaných spoločnosťou Huawei.

Dokopy sa medzi októbrom a decembrom 2019, predalo približne 375 miliónov kusov smartfónov. Apple malo teda veľmi slušný podiel na trhu, a to až 18,9%. Napriek tomu je na treťom mieste z globálneho hľadiska predajov za celý minulý rok.

iPhone XR
Apple malo najlepší koniec roka zo všetkých! – svetapple.sk

Apple spadlo na tretie miesto, nič sa ale nedeje…

Ak sa pozrieme na štatistiky, ktoré ukazujú celkovo rok 2019, zistíme, že Apple už nie je druhým ale tretím najväčším výrobcom smartfónov na trhu. Predbehol ho paradoxne Huawei, ktorý zaznamenal minulý rok nemalé problémy, kvôli nalomenej bezpečnosti.

Apple predalo okrem iného menej zariadení za celý rok 2019 ako v roku 2018. To je ale pochopiteľné vzhľadom na slabšiu ponuku zo septembra 2018 (iPhone XS/ XS Max a iPhone XR) a stále klesajúci záujem o nákup nového smartfónu (ľudia menia nový telefón raz za 3-4 roky). Za celý rok 2018 sa predala 1 miliarda 432 miliónov zariadení. Za celý rok 2019 to bola potom 1 miliarda 413 miliónov zariadení.

Apple predalo v roku 2018 až 206, 3 milióna kusov iPhonov. Huawei v tom istom roku zaznamenala iba o trochu nižšie predaje, 205,8 milióna. Minulý rok môžeme hovoriť v prípade Applu o výraznom poklese. Firma predala „len“ 197,4 milióna kusov zariadení, zatiaľ čo Huawei až 240, 5 milióna zariadení, čím giganta z Cupertina úplne jasne a bez problémov porazila.

Na všetkých výrobcov sa potom zhora pozerá s úsmevom na tvári Samsung. Ten je v tejto oblasti absolútnym kráľom. V roku 2018 predal 291,3 milióna smartfónov a v roku 2019 to bolo dokonca 295,1 milióna smartfónov. Napriek tomu má zo všetkých najväčšiu maržu a zisk v tomto segmente práve Apple… Tento rok by sa okrem iného mohli výsledky zase zmeniť. V Apple Parku pracujú na piatich nových zariadeniach. Pribudnúť by mohli desiatky miliónov smartfónov!

Prečítajte si tiež  iPhone 13: Vieme, kedy sa začne predávať po celom svete
Apple porazilo Huawei aj Samsung v predaji smartfónov koncom 2019.
Apple porazilo Huawei aj Samsung v predaji smartfónov koncom 2019.
Apple porazilo Huawei aj Samsung v predaji smartfónov koncom 2019.
Apple porazilo Huawei aj Samsung v predaji smartfónov koncom 2019.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.