Koncom roka 2018 to malo Apple skutočne veľmi ťažké. Ako sa ukázalo, neskorší príchod modelu XR na trh a slabšia modernizácia iPhonu XS/XS Max si vyžiadali spoločne svoju daň na horších predajoch. O rok neskôr sa ale Apple vrátilo do starých koľají. Pomohol najmä iPhone 11 a 11 Pro!

iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov.

Naznačovali to analytici ale aj samotní používatelia. Predstaviť iPhone 11 za cenu 699$ a špičkové vlajkové lode s označením Pro bol skrátka dobrý nápad. Odzrkadlilo sa to aj na predajoch, ktoré boli omnoho lepšie ako rok predtým. Jablková spoločnosť zaznamenala nárast až na úrovni 8%, čo veru pri 56 miliardách amerických dolároch nie je úplne málo.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple uviedol, že používatelia si obľúbili minuloročné vlajkové lode. Hoci bol najpredávanejším modelom za celých 12 mesiacov relatívne dostupný iPhone XR, dôležitú úlohu v predajoch zohrala práve trojica septembrových modelov.

Šlo o iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Podľa Tima Cooka bol dokonca 6,1″ iPhone 11 najpredávanejším iPhonom počas každého decembrového týždňa. Používatelia ho teda evidentne radi darovali pod stromček, čomu vypovedajú aj iné štatistiky. Vypovedá to o tom, že sú zákazníci voči Applu lojálni a so zariadeniami spokojní.

- Reklama -

Jablková spoločnosť zaznamenala najväčší nárast predajov v krajinách ako USA, Veľká Británia, Francúzsko, Singapur, Brazília, Čína, India, Thajsko, Turecko a mnohých ďalších

iPhone XR
iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov.

Tento rok to môže dopadnúť ešte lepšie

No a hoci to bol absolútne fantastický výsledok, rok 2020 by mal byť tým skutočným “rekordérom”. V prvom rade sa už prakticky o 2 mesiace dočkáme spustenia predaja iPhonu SE 2 (alebo iPhonu 9?), ktorý by mal byť sám o sebe veľmi populárny. Za prvé 3 mesiace, čo bude na trhu, očakávajú analytici výsledok na úrovni 20 miliónov predaných kusov. To vôbec nie je zlé.

V septembri potom príde štvorica nových produktov. Apple predstaví dvoch nástupcov iPhonu 11 s označením 12. Jeden bude mať 5,4″ a druhý 6,1″ OLED displej. Na miesto iPhonu 11 Pro/ 11 Pro Max sa potom objaví iPhone 12 Pro/ 12 Pro Max. Zariadenia budú mať uhlopriečku 6,1″ a 6,7″ a samozrejme vo všetkých prípadoch mnoho inovácii.

Ľudia budú mať teda z čoho vyberať. Firma by bez problémov mala dosiahnuť tržby na úrovni 60-70 miliárd dolárov za posledné 3 mesiace predaja. To ako to ale dopadne uvidíme až na konci roka…Aký model ste si minulý rok zakúpili vy?

iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov. Pomohol model "11/11 Pro".
iPhone urobil koncom 2019 tržby vo výške 56 miliárd dolárov. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here