Inteligentné hodinky od spoločnosti Apple sa stávajú čoraz rozšírenejším produktom vo svete elektronických zariadení. Na rukách ich nenosia len dospelí ale napríklad aj deti, ktoré ešte stále nemajú svoj vlastný iPhone. Našťastie však existuje trik, vďaka ktorému dokážu fungovať aj bez toho.

Celý vtip je v tom, že Apple Watch sú naviazané na vaše mobilné zariadenie. Aj keď už dnes dokážu fungovať samostatne, stále musia byť s niečím spárované. No a práve na to sa dá využiť funkcia Family Setup.

Na všetko potrebujete používať minimálne operačný systém iOS 14, ktorý dovoľuje byť vášmu dieťaťu súčasťou rodinného zdieľania, hoci možno vlastní iba Apple Watch. Na začiatku musíte inteligentné hodinky spárovať so svojim iPhonom. Tie si majiteľ (dieťa) pripevní na ruku a priblíži ich ku vášmu zariadeniu.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Následne sa dostanete do štandardného procesu párovania, pričom však na začiatku musíte kliknúť na možnosť „Nastaviť Apple Watch pre člena rodiny“. Pre kompletné nastavenie Apple Watch postupujte podľa pokynov, ktoré dostanete zo strany Rodinného zdieľania.

Nezabúdajte na to, že vy aj vaše dieťa musíte byť súčasťou rovnakej skupiny rodinného zdieľania. V opačnom prípade to fungovať nemôže (ak ste Rodinné zdieľanie ešte nepoužívali, počas nastavovania ho môžete vytvoriť). Myslite tiež na to, že vaše dieťa musí mať Apple ID účet alebo si ho musí pred párovaním založiť. Trvať mu to ale bude sotva niekoľko minút.

Akonáhle je toto všetko pripravené, môžete si nastaviť funkcie LTE (ktoré však na Slovensku zatiaľ nie sú podporované), spôsob akým budú alebo nebudú Apple Watch odosielať zdravotné údaje do vášho zariadenia, funkciu núdzového volania, čas pred obrazovkou a takisto veľa bezpečnostných či praktických opatrení (napríklad čas v škole, aby sa dieťa nesústredilo na hodinky ale na vyučovanie).

Pokiaľ by ste chceli vedieť viac alebo je vám niečo nejasné, pozrite si video pod týmto odstavcom, v ktorom je všetko pekne vysvetlené priamo spoločnosťou Apple. Do komentára nám napíšte, či túto funkciu využívate alebo nie. Tešíme sa na všetky vaše postrehy:

https://youtu.be/q6uMQeUx0l8

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple musí zaplatiť viac ako 300 miliónov dolárov za porušenie patentu

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -