Keď spoločnosť Apple predstavila tiesňové volania pre iPhone 14, ktorý je na Slovensku dostupný od 830 €, prekvapila celý technologický priemysel. Ide totiž o funkciu, ktorá môže zachraňovať životy v lokalitách bez mobilného pripojenia (napríklad v horách a podobne).

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Technologický gigant teraz zverejnil novú tlačovú správu, v ktorej píše, že SOS satelitné volania budú na budúci rok podporované vo viacerých krajinách ako dnes. Zoznam sa teda už čoskoro rozšíri.

Novinka bola na začiatku k dispozícii pre iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max so systémom iOS 16.1 alebo novším v USA a Kanade. Ľudia sa z nej ale od začiatku tohto týždňa môžu tešiť už aj vo Francúzsku, Nemecku, Írsku a Spojenom kráľovstve, pričom niektoré z týchto krajín vyžadujú update iOS 16.2.

Ako fungujú satelitné SOS volania cez iPhone? 

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Samotná funkcia tiesňových volaní funguje tak, že používateľom umožňuje odosielať textové správy záchranným službám, keď sú mimo mobilného pokrytia alebo Wi-Fi.

Spoločnosť Apple vo svojich oficiálnych materiáloch píše, že odoslanie textovej správy cez satelit môže trvať 15 sekúnd v ideálnych podmienkach s priamym výhľadom na oblohu a horizont. Ak sa však vo vašom okolí nachádzajú stromy alebo iné prekážky, môže to spôsobiť, že odoslanie správy bude trvať dlhšie alebo sa nepodarí.

Firma žiaľ v poslednej tlačovej správe bližšie neuviedla kedy a v akých nových krajinách sa tejto funkcie dočkáme. Keďže sa však tesne pred koncom roka začala rozširovať aj do Európy, predpokladáme, že by sme sa jej mohli dočkať čoskoro v Česku aj na Slovensku. Čo si myslíte vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro naživo. Pozrite sa na prvé oficiálne videá od novinárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here