Nadchádzajúci modelový rad nových iPhonov síce nemá predstavovať žiadnu revolúciu v podobe prevratných noviniek, no napriek tomu si od neho Apple sľubuje naozaj mnoho. Svedčí o tom aj fakt, že jablková firma informovala svojich dodávateľov, že iPhone 14 bude čeliť väčšiemu záujmu ako súčasný model. Vzhľadom na tento fakt sa spoločnosť rozhodla navýšiť počet zariadení v ovýrobe. Nový iPhone 14 sa tak dočká dychberúcich dodávok v počte 95 miliónov kusov.

Prečítajte si tiež  Poznáme kapacitu iPhonu 14. Takto budú vyzerať možnosti úložiska pripravovaných modelov

Podľa správy spoločnosť Apple oznámila dodávateľom, aby zvýšili počet iPhonov, ktoré vyrobí na 95 miliónov kusov. To predstavuje zvýšenie o 5% v porovnaní s predchádzajúcimi očakávaniami spoločnosti. S odvolaním sa na prieskum sa v správe uvádza, že najpočetnejšie zastúpenie bude mať najvyššia trieda iPhone 14 Pro Max.

Podľa predstaviteľov firmy je takmer isté, že sa modelový rad iPhone 14 bude predávať lepšie ako iPhone 13. Môže za to hlavne fakt, že spotrebitelia zvyknú prechádzať na nové modely viac po dvojročnej pauze od zásadných zmien. Ako určite viete, práve iPhone 12 priniesol horúce novinky ako po dizajnovej stránke, tak aj v prípade funkcionality. Apple preto odhaduje, že práve iPhone 14 by mal byť lákadlom pre majiteľov týchto (alebo starších) zariadení.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro

Očakáva sa, že hromadná výroba iPhonu 14 sa začne už tento mesiac, keďže dodávatelia v posledných týždňoch zvyšovali dodávky komponentov. Séria iPhone 14 bude pozostávať z dvoch 6,1″ a dvoch 6,7″ modelov v podobe iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Najmenší člen doterajšej rodiny Apple, ktorým je iPhone mini sa tak rozlúči s miestom v portfóliu.

Prečítajte si tiež  Nové farebné prevedenie, 30W nabíjanie a ďalšie novinky. Čo všetko prinesie iPhone 14?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -