Ako už všetci vieme, pretože sa to omieľa stále dokola, nové iPhony 6 Plus sú skrátka o niečo náchylnejšie na ohnutie ako konkurencia. Dôvodov je hneď niekoľko, no tým hlavným je to, že je vyrobený z hliníka, ktorý silnému tlaku naozaj nedokáže odolať. Apple však už pravdepodobne problém vyriešilo a nové kusy by mohli byť odolnejšie!

Tichá operácia

Pokiaľ sa niečo stalo, muselo ísť o naozaj tichú operáciu, pretože nám Jablková spoločnosť neprezradila žiadne nové správy ohľadom aféry „bandgate“. Správu, ktorú si o chvíľu prečítate nie je možne nijakým spôsobom overiť, no vyzerá veľmi dôveryhodne. Autor sa totiž snaží dokázať, že nové iPhony 6 Plus, ktoré boli vyrobené v posledných dňoch, sú o niečo pevnejšie, ako tie, ktoré pochádzajú z dávnejšej výroby. A ako vieme kedy bol iPhone vyrobený? Je to jednoduché, každý jeden iPhone, ktorý dorazí na akúkoľvek predajňu, pochádza priamo z továrne Foxconn. Pokiaľ sa teda začal iPhone 6 na Slovensku predávať ešte 31. októbra, je vysoká pravdepodobnosť, že telefóny nemajú viac ako jeden, či dva týždne!

iPhone 6 plus nestíhajú vyrábať. Foxconnn má problém nájsť dostatok zamestnancov
iPhone 6 plus nestíhajú vyrábať. Foxconnn má problém nájsť dostatok zamestnancov

Správa

Na serveri Reedit sa objavil príspevok od používateľa s prezývkou doctorkudles, ktorý tvrdí, že jeho iPhone 6 Plus je od manželkinho odlišný v prevedení ale aj vo váhe!

„Nemôžem nič dokázať, môžem sa jedine pokúsiť konštatovať, to čo mi je pri skúmaní dostupné. Moja žena dostala iPhone 6 Plus 20. septembra 2014, ja som svoj iPhone dostal včera 30.10.2014 a oba smartfóny sú okrem kapacity absolútne rovnaké. V mojom sa nachádza úložisko so 128 GB a v manželkinom zariadení zasa 16 GB. Oba smartfóny som sa teda rozhodol postupne preskúmať a hneď som zistil niekoľko veľmi zaujímavých poznatkov.  Jeden z prvých rozdielov, ktorý mi okamžite udrel do očí bol povrch zariadenia. Ten manželkin je na dotyk omnoho jemnejší a hladší ako ten môj. Druhý veľmi zaujímavý rozdiel, ktorý som si všimol, je počuť v prípade, že jemne ťuknete na displej. Manželkine 6 Plusko totiž vydáva akýsi dutý zvuk zatiaľ čo ten môj vydáva úplne iný zvuk. Všetko som dokonca preveril aj cez stetoskop aby som sa uistil, že sa nemýlim. Najzaujímavejší rozdiel však nastal až v momente, kedy som oba telefóny položil na váhu a zistil som, že ten jeho je o 21 g ťažší, ako manželkin.“

Náš názor

Aj napriek tomu, že táto správa je pravdepodobne pravdivá, asi by sme hľadali dôvod vyššej váhy niekde inde ako v spevnení zariadenia. predsa len má niekoľkonásobne väčšiu Flash pamäť, čo sa určite podpísalo na váhe. Úzko by to teoreticky mohlo súvisieť aj s dutým zvukom. A k tomu jemnejšiemu povrchu len toľko, že pokiaľ ho manželka nenosila v púzdre, je dosť možné, že sa stihol jemne obnosiť, čo sa podpísalo aj na povrchu. Či teda ide len o novinársku kačicu, alebo doctorkudles tvrdil naozaj pravdu, sa pravdepodobne dozvieme až v najbližších dňoch, kedy si na nový iPhone posvieti samotný iFixit a porovná ho s dávnejšie vyrobeným kusom!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.