Základný iPad by sme mohli označiť za „šedú myšku“ produktového portfólia spoločnosti Apple. V skutočnosti však ide o kľúčové zariadenie, ktoré dosahuje fantastické predaje. Obľubujú ho najmä študenti ale aj bežní, menej nároční spotrebitelia. No a presne preto ho Apple vylepšilo.

V priebehu najočakávanejšej udalosti tohto roka s názvom California Streaming sme sa dočkali aj iPadu 9. generácie, ktorý po vizuálnej stránke nepriniesol žiadne zásadné zmeny.

Výkon

To najdôležitejšie sa však udialo v jeho vnútri, kedy procesor A12 Bionic vystriedala oveľa modernejšia verzia A13 Bionic, ktorá debutovala v iPhone 11/11 Pro v roku 2019 a nájdeme ju napríklad aj v iPhone SE 2. generácie.

S týmto upgradom sa stáva iPad 9. generácie zhruba o 20 % výkonnejší než predchodca a pravdepodobne bude aj rovnako populárny. V porovnaní s chromebookom je až 3x výkonnejší a v porovnaní s konkurenčnými Android tabletmi dokonca až šesťkrát výkonnejší.

Predná kamera a displej

Aby toho nebolo málo, zariadenie disponuje aj úplne novou 12 MP prednou kamerou, vďaka ktorej budú videohovory posunuté na úplne inú úroveň. Po vzore iPadu Pro prináša dokonca aj 122-stupňový obraz s podporou funkcie Center Stage!

Spomenúť však musíme tiež prítomnosť TrueTone displeja, podporu Apple Pencil prvej generácie a celodennú výdrž batérie! V USA bude štartovať na sume 329 $ s dvakrát väčším, 64 GB úložiskom.

Inovácií je samozrejme omnoho viac a už čoskoro vás o nich budeme podrobnejšie informovať. Tento článok budeme aktualizovať 

Prečítajte si tiež  Apple, tento rok sa ti to naozaj podarilo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -