V priebehu najočakávanejšej udalosti tohto roka s názvom California Streaming sme sa dočkali aj zariadenia, ktoré nebolo celých deväť rokov po dizajnovej stránke aktualizované.

Reč je samozrejme o iPade mini, ktorý vo svojej poslednej šiestej generácii konečne opustil klasický koncept zaoblených hrán či hranatého displeja a nahradil ho plochými hranami s edge-to-edge zobrazovacou jednotkou.

Zariadenie vyzerá na prvých fotografiách absolútne úžasne a už teraz sa nevieme dočkať chvíle, keď si ho vyskúšame na vlastnej koži.

Okrem úplne nového dizajnového jazyka prináša aj premiestnenie tlačidiel hlasitosti do vrchnej časti, v ktorej tiež pribudli otvory pre ďalšie 2 reproduktory. Spomenúť musíme aj prítomnosť senzoru Touch ID v uzamykacom tlačidle. Toto riešenie presne pred rokom ukázal iPad Air 4. generácie.

Displej

Zariadenie ponúka 8,3″ displej s funkciu True Tone a jasom na úrovni 500 nitov. Samozrejmosťou je použitie vysokého rozlíšenia. Apple zachovalo kompaktné rozmery, vďaka čomu iPad mini stále hravo chytíte aj do jednej ruky.

Fotoaparáty 

Vo vnútri zariadenia nájdeme kvalitnejšiu šošovku fotoaparátu s rozlíšením 12 MP, clonu f/1.8 či samostatnú LED diódou. Okrem iného sa tu nachádza aj Smart HDR, natáčanie videa v rozlíšení 4K a mnoho ďalšieho. 

Aby toho nebolo málo, zariadenie disponuje úplne novou 12 MP prednou kamerou, vďaka ktorej budú videohovory posunuté na úplne inú úroveň. Po vzore iPadu Pro prináša dokonca aj 122-stupňový obraz s podporou funkcie Center Stage!

Výkon a ďalšie 

Hoci Apple nespomenulo, aký procesor sa nachádza v novom iPade mini, vieme aspoň to, že v porovnaní s predchodcom je až o 40 % výkonnejší. Polepšil si aj grafický výkon a to konkrétne o 80 %, vďaka čomu si užijete na tomto malom tablete tie najnovšie a najnáročnejšie hry.

Príjemným bonusom je aj zmena portu, kedy klasický Lightning nahradilo USB-C. Technologická spoločnosť tvrdí, že vďaka tomu získate až o 10x rýchlejší transfer dát. No a keď už sme pri rýchlosti, Cellular verzia bude disponovať podporou 5G. To oceníte najmä vo väčších mestách.

Na záver sa hodí spomenúť, že iPad mini bude podporovať aj Apple Pencil 2. generácie. V USA jeho cena štartuje na úrovni 499 $.

Inovácií je samozrejme omnoho viac a už čoskoro vás o nich budeme podrobnejšie informovať. Tento článok budeme aktualizovať 

Prečítajte si tiež  iPad Mini dostane nový dizajn, vyšší výkon a nabíjanie cez USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -