Sociálna sieť Instagram sa neustále vyvíja a zlepšuje. Sociálna sieť Meta v týchto dňoch napríklad zavádza pre Instagram spolu s Facebookom predplatné, ktoré je už pre niektorých používateľov dostupné aj na Slovensku a z platformy vám odstráni reklamy. Zďaleka to, ale nie je všetko.

Ako informuje portál The Verge, sociálna sieť Instagram chystá ešte jednu inováciu, ktorá tu podľa mnohých používateľov mala byť už dávno. Aj preto vás veľmi poteší. Vďaka budúcej aktualizácii sa totiž budete môcť vyhnúť zobrazeniu informácie „Prečítané“, ktorá sa v správe objaví odosielateľovi hneď po tom, ako ju otvoríš.

Ide síce o praktickú funkciu, no zároveň vie byť aj poriadne otravná a niektorým ľuďom môže narúšať súkromie. Generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg a šéf Instagramu Adam Mosseri sa preto rozhodli, že tento problém vyriešia.

Nová funkcia je zatiaľ iba vo vývoji 

Na novinke sa aktuálne tvrdo pracuje a taktiež sa aj prakticky testuje. To, kedy ju budeme mať k dispozícii my všetci zatiaľ známe nie je. Ako však poznáme Instagram, môže to byť v rozmedzí týždňov, ale aj mesiacov.

Mosseri však netrpezlivých fanúšikov nenechal dlho čakať a ukázal im, ako to bude celé fungovať. Instagram problém s ikonou „Prečítané“ vyriešil skutočne veľmi jednoducho.

Instagram nová funkcia Prečítané
Zdroj: Meta

V nastavenia aplikácie sa totiž objaví nová položka, kde si túto funkciu budete môcť aktivovať / deaktivovať podľa svojho uváženia.

Pokiaľ nebudete chcieť, aby iné osoby videli, že ste si ich správu pozreli, vyriešite to už za pár sekúnd. Dúfajme teda už len v to, že na túto praktickú inováciu nebudeme čakať príliš dlho. Určite sú už teraz používatelia, ktorí sa na ňu tešia.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Veľka zmena pre zamestnancov. V Apple už nie sú povinné rúška ani respirátory
Môže ťa zaujímať
- Reklama -