Rok prešiel ako voda a spoločnosť Apple usporiadala ďalší event s názvom California Streaming, na ktorom nám predstavila úplne nový iPhone 13 mini a iPhone 13.

Zariadenie je po vizuálnej stránke veľmi podobné ako predchodca, no už na fotkách môžete vidieť jemne dizajnové úpravy, ktoré sa týkajú predovšetkým zadných fotoaparátov ako aj predného výrezu pre snímač skenovania tváre, Face ID. Ten je až o 20 % menší v porovnaní s predchodcom.

Výkon a batéria

Nový iPhone 13 má samozrejme výkonnejší procesor A15 Bionic, ktorý nahrádza minuloročnú verziu A14 Bionic. Vyrobený je pomocou 5nm procesu a ponúka 6-jadrové CPU (2 výkonnostné a 4 úsporné jadrá). V praxi dáva až o 50 % viac výkonu než konkurencia. Podobne je na tom aj 4-jadrové GPU, ktoré v tomto istom porovnaní vedie o celých 30 %!

Spoločnosť Apple počas konferencie spomenula, že nový iPhone 13 disponuje tiež väčšou batériou. iPhone 13 mini bude mať až o 1,5 hodinu dlhšiu výdrž než iPhone 12 mini a iPhone 13 dosiahne až o 2,5 hodiny dlhšiu výdrž než iPhone 12.

Fotoaparáty 

Apple zapracovalo aj na kvalitne samotných fotoaparátov, pričom zariadenia disponujú prepracovanými objektívmi a novými funkciami. Každý záber, ktorý na ne zachytíte tak bude po novom ešte kvalitnejší a realistickejší.

Zavďačiť sa za to budete môcť optickej stabilizácii senzoru, ktorú prebral každý iPhone 13 z minuloročného iPhonu 12 Pro Max. Šošovka je tiež po novom schopná zachytiť až o 57 % viac svetla vďaka clone f/1.6. To oceníte najmä počas zhoršených svetelných podmienok a v nočnom režime. Rozlíšenie fotoaparátov ostalo na úrovni 12 MP.

Video

Aby toho nebolo málo, Apple vložilo do zariadenia funkciu s názvom Cinematic Mode. Vďaka tomuto budete môcť natáčať videá spolu s výrazným bokeh efektom, takže pozadie za objektom bude nádherne rozmazané.

V princípe je to niečo podobné ako portrétny režim avšak ten sa teraz presunul aj do kamery. Súčasťou tejto funkcie je tiež možnosť preostrovania. Na prezentačných videách to vyzeralo úchvatne.

Cena a prevedenia 

Novinka do predaja vstupuje s upravenými farbami Pink, Blue, Midnight, Starlight a Product RED. Cena za základný 128 GB iPhone 12 mini bude v USA začínať na úrovni 799 $ a za väčší iPhone 13 zaplatíte 899 $. K dispozícii bude taktiež 256 GB a 512 GB model!

Inovácií je samozrejme omnoho viac a už čoskoro vás o nich budeme podrobnejšie informovať. Tento článok budeme aktualizovať 

Prečítajte si tiež  Google pracuje na sieti, ktorá bude konkurovať službe Find My od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -