Technologický gigant by tento rok mohol stihnúť septembrové predstavenie svojich smartfónov. Ako uvádza portál South China Morning Post, spoločnosť Foxconn uzatvára zmluvy s rekordne vysokými odmenami, v snahe zamestnať dostatočný počet pracovníkov. Tí budú skladať pripravovaný iPhone 13 a dozerať na kvalitu produkcie.

iPhone 13 ProSpráva tvrdí, že Foxconn ponúka podpisový bonus vo výške 8 000 jüanov, čo je v prepočte asi 1 014 €. Využiť ho môžu bývalí pracovníci, ktorí sa chcú vrátiť do továrne v Zhengzhou (Čína).

- Reklama -

Je zaujímavé, ako dramaticky sa zvýšila suma podpisového bonusu, nakoľko len pred mesiacom predstavovala 5 500 jüanov (cca 697 €) a v roku 2020 dokonca iba 5 000 jüanov (cca 633 €).

Bonusy budú vyplatené po tom, čo zamestnanci odpracujú v montážnej divízii spoločnosti Foxconn 4 mesiace a následne budú pokračovať v iných divíziách až do ukončenia hlavnej sezóny, dodáva sa v správe.

iPhone 13 už v septembri 2021

Ako sme už naznačili vyššie, analytici očakávajú, že spoločnosť Apple tento rok stihne predstaviť svoj nový iPhone 13 o niečo skôr, než jeho aktuálneho predchodcu. Ako iste viete, iPhone 12 prišiel v októbri 2020, pričom jeho predaj sa rozbehol až v polovici novembra. Tomuto sa pokúsia v Cupertine zabrániť.

iPhone 13 ProNovinku by už nemuseli obmedziť problémy s karanténou pracovníkov, ktorá bola spojená s ochorením COVID-19. To sa vo svete nachádza aj naďalej, no vplyvom očkovania sa znižujú pozitívne prípady. Taktiež pomáhajú aj oveľa prísnejšie preventívne opatrenia ako dezinfekcia, povinnosť nosenia rúšok a podobne.

Hovorí sa, že iPhone 13 dostane menší výrez pre predný fotoaparát a senzor snímača tváre – Face ID, väčší akumulátor, kvalitnejšie fotoaparáty, procesor A15 Bionic či displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Zariadenie by takisto mohlo byť dostupné v jemne rúžovej farbe ale aj matnej čiernej.

iPhone 13 ProNapíšte nám do komentára, čo od budúcej vlajkovej lode očakávate vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -